Відбулося засідання сесії районної ради

28.03.2016 13:19:59
Відбулося засідання сесії районної ради

25 березня в районному будинку культури ім.. Фрунзе відбулося п’яте пленарне засідання Каховської районної ради сьомого скликання.

В роботі сесії взяли участь депутати районної ради, депутат обласної ради, керівництво райдержадміністрації та її структурних підрозділів, голови місцевих рад, керівники підприємств, установ, організацій району, працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості та преси.

Перед початком засідання до депутатського корпусу та всіх присутніх звернулася директор міськрайонного центру зайнятості Радченко Оксана Василівна з проханням про надання допомоги родині нашого земляка Ковальського Володимира, який отримав поранення в зоні АТО.

Ковальський Володимир, офіцер 14-го окремого мех.батальйону, потрапив на розтяжку та підірвався. Залишився живий, але, втратив обидві ноги.  Зараз Володимир знаходиться у військовому шпиталі Дніпропетровська,  але скоро буде перенаправлений у шпиталь до Києва. Родина Володимира потребує нашої підтримки та допомоги. Давайте разом доведемо, що Каховщина дбає про своїх захисників та їх родини.

Продовжуючи військову тему керівники району виконали приємну місію передавши заслужені нагороди володарям: Від ВГО «Кордон» лист подяки за активну громадську позицію, благодійність отримав керуючий справами ТОВ «Натюр-Агро» Ракушняк В.В., а нагрудний знак «Волонтер»  Кифорук Н.В.

Нагороди були передані депутату районної ради Кифоруку Юрію Андрійовичу. Окрім цього Юрію Андрійовичу від керівництва району та депутатського корпусу були висловлені слова вітання, оскільки цього дня він був іменинником.

На розгляд депутатів було винесено 50 проектів рішень, які  відповідно  до  Регламенту  районної  ради  попередньо  були  розглянуті  на  засіданні президії, спільному засідання депутатської комісії та  постійних  комісій районної ради.

На початку засідання депутати затвердили про план роботи районної ради на II – IV квартали 2016 року та схвалили тексти Угод про співпрацю між радами різного рівня області та району.

За попередньою домовленістю з депутатами голова райдержадміністрації Валерій Миколайович Салтиков звітуючи про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району за 2015 рік та інших делегованих районною радою повноважень зупинився на існуючих проблемах стосовно  легалізації робочих місць, орендних відносин, малокомплектності шкіл та озвучив можливі шляхах їх усунення та необхідну фінансову підтримку. За словами доповідача у поточному році робота районної адміністрації буде організована і направлена на розв’язання визначених проблем. З цією метою відпрацьовані механізми, створено робочі групи, винайдені важелі впливу та бачення вирішення проблем. Депутатами висловлювалась думка щодо необхідності ініціювання від райради звернення до ВР на підтримку законопроекту, що передбачає єдиний податок з гектара землі.

Депутати визнали роботу райдержадміністрації за звітний період задовільною.

 Враховуючи попереднє досконале вивчення питань порядку денного депутати в режимі «питання-відповідь» розглянули більшість питань та прийняли відповідні рішення.

Рішенням цієї сесії затверджено нові районні  програми, внесено зміни та доповнення до вже існуючих. Отже затверджено програми: економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району; з організації роботи громадських формувань з надання допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та боротьбі зі злочинністю; літнього оздоровлення та відпочинку дітей; організації  харчування окремих  категорій  дітей у навчальних закладах соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/Сніду; «Призовна дільниця 2016 – 2020». Зміни та доповнення внесено до районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів; «Молодь Каховщини»; інформатизації; «Надія Каховщини»; «Права дитини в дії» тощо.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Єремейчук Ірин Сергіївна доповідала з питання внесення змін до районного бюджету на 2016 рік, детально зупинившись на передумовах, що викликали проведення відповідних змін до показників.

Депутатами порушено питання передбачення коштів в райбюджеті на висвітлення діяльності депутатів райради поруч із виділеними 40 тис. грн. на висвітлення діяльності райдержадміністрації в частині виконання делегованих повноважень в засобах масової інформації. Дискусійним було питання виділення коштів на проведення балу випускників та порівняно невеликою сумою на проведення спортивних заходів та розвиток спорту. В ході обговорення рекомендовано головному розпоряднику коштів переглянути потребу в коштах в напрямку із збільшення та розробити додаткові заходи з розвитку галузі.

З інших питань, які були розглянуті на засіданні сесії районної ради стосувалися комунальної власності, зокрема  були внесені зміни до положень КУ «Каховський районний будинок культури ім. М.В.Фрунзе» до Статуту КУ «Каховська районна об’єднана бібліотека ім. М. І. Братана» та затверджено Положення про КУ «Каховський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та Каховський районний центр  соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді  у новій редакції.

Окрім всього депутати прийняли рішення про порушення клопотання перед Херсонською обласною радою щодо призупинення або внесення змін проекту перспективного плану формування територіальних громад Херсонської області.

Корисні посилання