Відбувся «круглий стіл» за темою: «Про забезпечення готовності територіальної системи Єдиної державної системи цивільного захисту до дій осінньо-зимового періоду 2015-2016 року»

20.01.2016 09:21:46
Відбувся «круглий стіл» за темою: «Про забезпечення готовності територіальної системи Єдиної державної системи цивільного захисту до дій осінньо-зимового періоду 2015-2016 року»

28 жовтня 2015 року у «кризовому центрі» управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації під головуванням начальника управління Сулімова Олексія Сергійовича відбувся «круглий стіл» за темою: «Про забезпечення готовності територіальної системи Єдиної державної системи цивільного захисту до дій осінньо-зимового періоду 2015-2016 року».

Участь в заході прийняли:

Начальник управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації Сулімов О.С.;

Начальник відділу техногенно-екологічної безпеки оперативного управління та оповіщення управління цивільного захисту облдержадміністрації      Білоусов О.С.;

Заступник начальника Головного управління ДСНС України в області Беляєв В.О.;

Головний інженер  Служби автомобільних доріг в Херсонській області Шакула О.В.;

Голова правління  обласної організації Червоного Хреста України     Пасіка А.В.;

Головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Литвин Д.К.;

Головний спеціаліст Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу  облдержадміністрації Скачков І.С.

Під час обговорення Бєляєв Володимир Олександрович зазначив, що на сьогодні визначено пріоритетні напрямки роботи щодо забезпечення готовності територіальної системи Єдиної державної системи цивільного захисту до дій осінньо-зимового періоду 2015-2016 року,

Також повідомив, що визначено основні ділянки накопичення транспортних засобів та утворення заторів під час надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період попереднього року. Підготовлено пункти обігріву населення на території області, в тому числі  15 пересувних для м. Херсон.

Однак зауважив, що залишаються проблемні питання це:

– організація харчування та його транспортування на території пунктів обігріву; доставка палива до техніки, що постраждала або не має змоги покинути транспортний затор, внаслідок надзвичайної ситуації. Підкреслив, що дане питання відноситься до компетенції служби транспорту та матеріального забезпечення.

Доповів, що Головним управлінням ДСНС в області вже підготовлено техніку великої прохідності та необхідну кількість пально-мастильних матеріалів для проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у тому числі при зниженні температури повітря до аномальних значень.

Наголосив на необхідності проведення командно-штабного навчання з відпрацюванням службами територіальної системи Єдиної державної системи цивільного захисту спільних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на автошляхах області.

Сулімов Олексій Сергійович зауважив, що крім цього необхідно налагодити налагодження співпраці зі службою Облавтодор щодо евакуації техніки та населення із сніжних заторів, а також вчасного перекриття доріг під час снігових заметів. Також  налагодити  взаємодію з іншими областями для запобігання виникненню заторів на державних автошляхах між областями.

Шакула Олександр Вікторович проінформував присутніх про здійснений об’єм роботи Службою автомобільних доріг області щодо підготовки до осінньо-зимового періоду та підкреслив, що вже підготовлено 102 одиниці техніки, але цього недостатньо для забезпечення нормального функціонування транспортних засобів на території Херсонської області під час складних погодних умов, тому на теперішній час вже йде робота по укладанню договорів з фермерськими та районними підприємствами для залучення додаткової техніки. Також продовжується робота по накопиченню пально-мастильних матеріалів, та піскосуміщі.

Білоусов Олександр Семенович запропонував розглянути питання щодо залучення техніки та кадрових одиниць збройних сил України, які зараз розташовані в районах області та разом з Департаментом з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації опрацювати питання оповіщення водіїв транспортних засобів та населення області про ускладнення обстановки на автошляхах або їх повного закриття із залученням популярних у водіїв FM радіостанцій.

Не менш важливою була інформація голови правління обласної організації Червоного Хреста України Пасіки Андрія Володимировича. Він повідомив, що на теперішній час вже створено банки теплих речей в разі виникнення надзвичайних ситуацій у зимовий період.  Також зауважив, що по області в кожній міській та районній організації Червоного Хреста підготовлені 100 патронажних сестер, які займаються крім медичних також соціальними питаннями по допомозі населенню в тому числі по догляд одиноких людей та співпраця з пунктами обігріву.

Поінформував про проведену роботу з підготовки до осінньо-зимового періоду Скачков Ігор Сергійович головний  спеціаліст Департаменту житлово-комунального господарства та питань паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, який ознайомив присутніх в кількісній та якісній підготовці Департаменту і зазначив, що вже забезпечено до опалювального сезону 1282 житлові будинки, 481 загальноосвітній навчальний заклад, 465 дошкільних навчальних закладів, 593 заклади охорони здоров’я. Ігор Сергійович наголосив, що Департамент щодня звітує про готовність області до осінньо-зимового періоду Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, а також Херсонській обласній державній адміністрації.

За результатами обговорення вирішено: у першій декаді листопада провести командно-штабні навчання з відпрацюванням службами територіальної системи Єдиної державної системи цивільного захисту спільних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на автошляхах області в осінньо-зимовий період 2015-2016 року.

 

Корисні посилання