Відкриття консультативно-телеметричного Центру ОТЦЕМД та МК

17.11.2016 17:25:07
Відкриття консультативно-телеметричного Центру ОТЦЕМД та МК

Наприкінці жовтня 2016 року, за ініціативи адміністрації Херсонського ОТЦЕМД та МК в рамках розбудови екстреної медичної допомоги мешканцям Херсону та області, на базі центральної оперативної диспетчерської розпочав роботу консультативно-телеметричний Центр.

Основним завданням Центру є надання online термінової кваліфікованої консультативної допомоги керівникам бригад Е(Ш)МД для найточнішої інтерпретації біомедичних сигналів (електрокардіограми) для вибору раціональної тактики лікування та госпіталізації пацієнтів у всі дні тижня цілодобово.

Передача ЕКГ-сигналів засобами телеметричного зв’язку безпосередньо від пацієнта під час обслуговування екстреного виклику дозволяє значно підвищити якість екстреної медичної допомоги та забезпечити сучасні стандарти лікування, навіть у віддалених населених пунктах, найбільш незахищеним соціальним верствам – сільському населенню, незалежно від відстані до медичного закладу.img_1481

Залучення до роботи нового підрозділу найдосвідчених лікарів ОТЦЕМД та МК дає змогу координувати дії бригад Е(Ш)МД та колегіально вирішувати складні клінічні питання із фахівцями Центру серця лікарні ім. Лучанського та стаціонарів ЦРЛ як “червоної, так і “синьої” зони Херсонської області в організації надання допомоги пацієнтам з гострою коронарною патологією та порушеннями кардіального ритму.

Напередодні відкриття консультативно-телеметричного Центру вже вкотре було проведено черговий етап навчання керівників та медпрацівників структурних підрозділів ОТЦЕМД та МК з питань сталої роботи з електро-кардіографами, що оснащені модулями для мобільної інтернет-передачі біометричних даних (ЕКГ). Семінар був проведений нашими колегами із Полтавщини, які щиро ділилися своїм досвідом вдалого впровадження телемедицини у своєму регіоні вже протягом декількох років.

Корисні посилання