Відзначено 25-у річниці Революції на граніті
16.10.2015 13:18:2416 жовтня 2015 року керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський взяв участь в урочистостях з нагоди відзначення 25-ї річниці Революції на граніті, які проходили на площі Свободи у місті Херсоні.
Як зазначив В.Клюцевський, події 3-17 жовтня 1990 року стали початком суспільних перетворень на Україні та демонстрацією прагнень молоді до кардинальних змін в країні. Активізація громадської діяльності в ті часи та демократичні перетворення згодом дали змогу Україні вже сьогодні розраховувати на євроінтеграційні процеси та всебічну підтримку міжнородної спільноти на всіх етапах розвитку.
Студентськмии колективами провідних вишів міста проведено флеш-моб на підтримку своїх колег, які 25 років назад виборювали незалежність і принципово відстоювали позицію молоді.
Довідково: Револю́ція на грані́ті (або Студе́нтська револю́ція на грані́ті) — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською радянською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні (тодішній УРСР). Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.
Головними вимогами молоді були:
- перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991 року;
- повернення на територію УРСР українських солдатів, а також забезпечення проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території республіки;
- націоналізація майна Компартії України та ЛКСМУ;
- відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола.
- «Революція на граніті», що була повністю організована силами студентства, не мала на той час аналогів у всій Європі, адже «оксамитові революції» у Східній Європі у 1989 році проводили зріліші політики. Прямим наслідком протестів була відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола та виконання низки вимог мітингувальників. Ці акції та голодування відіграли важливу роль у становленні незалежності України.