Виконавська дисципліна, питання роботи із зверненнями громадян, організації їх особистого прийому знаходиться під постійним контролем райдержадміністрації

25.01.2019 13:53:09
Виконавська дисципліна, питання роботи із зверненнями громадян, організації їх особистого прийому знаходиться під постійним контролем райдержадміністрації

Керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Васильєва проаналізувала стан виконавської дисципліни у відділах апарату та структурних підрозділах районної державної адміністрації відмітивши позитивну тенденцію щодо її поліпшення.

Еефективність роботи органів влади на місцях значною мірою залежить від того настільки дієво здійснюється контроль за реалізацією вимог законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядчих документів голів місцевих державних адміністрацій.

В районній державній адміністрації на теперішній стан сформовано дієву систему контролю, яка дозволяє здійснювати системний моніторинг ходу реалізації контрольних завдань усіх видів документів і забезпечити проведення упереджувальної роботи щодо своєчасного та якісного їх виконання . Протягом 2018 року забезпечено перехід роботи апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації на електронний документообіг, через автоматичну систему АСКОД, введено електронний облік строків виконання розпоряджень, доручень та листів голів обласної та районної державних адміністрацій

Протягом року відділами апарату та структурними підрозділами райдержадміністрації, районними установами та організаціями стовідсотково та своєчасно забезпечувалось реагування на документи обласної державної адміністрації. Що стосується виконавської  дисципліни по сільським  радам то вона не була на рівні ста відсотків,  передусім тому що  відсутнє реагування  на  документи  Федорівською  сільською радою. У зв’язку з тим, що практична реалізація директивних рішень вищих органів влади забезпечується безпосередньо в кожному населеному пункті, своєчасне та якісне реагування виконкомами сільських рад на зазначені документи є запорукою ефективної реалізації державної політики на місцях.

Відсутність або недостатній рівень зворотного зв’язку в реалізації управлінських рішень призводить до не володіння фахівцями районних державних адміністрацій реальним станом справ на місцях, а також до подання до органів влади обласного рівня неточних або хибних даних, що ускладняє оперативне реагування на актуальні проблеми життя громад району.

Що стосується роботи із зверненнями громадян, то за інформацією доповідача до районної державної адміністрації у 2018 році надійшло 267 звернень громадян, що на 158 звернень менше, ніж за 2017 рік та 11 колективних заяв. Всього за рік до РДА звернулося 1200  громадян, за минулий рік ця цифра становила 1492.

Найчастіше піднімаються питання соціального захисту населення, зокрема, питання оформлення субсидій, пришвидшення виплати соцдопомоги: при народженні дитини, малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, по догляду за дитиною-інвалідом  та інше.  На другому місці за кількістю звернень знаходяться питання комунального господарства, які стосуються водопостачання сіл району, розрахунків за електропостачання та газ.  На третьому місці  -  питання охорони здоров’я, які стосуються діяльності Каховської ЦРЛ, допомоги в лікуванні. 

Слід зазначити, що особлива увага надається розгляду звернень громадян, які потребують соціального захисту та підтримки, таких звернень 68. Ця категорія громадян піднімає питання надання допомоги в лікуванні, надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та іншим пільговим категоріям, оформлення субсидії а також розрахунків за користування електроенергією та газом, інше. На особистому прийомі керівництва районної державної адміністрації прийнято 50 звернень.

Підсумовуючи дане питання голова райдержадміністрації звернув увагу на необхідність проведення повторної перевірки виконання делегованих повноважень виконкомом Федорівської сільської ради та надання необхідної методичної допомоги спеціалістами райдержадміністрації з питань оформлення документації, реагування до документи тощо.

Корисні посилання