Вирішується питання реорганізації Херсонських обласних бібліотек

14.12.2017 14:06:50
Вирішується питання реорганізації Херсонських обласних бібліотек

На сьгоднішньому засіданні постійної комісії обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності розглядалося питання реорганізації бібліотек Херсонщини, які є комунальною власністю Херсонської обласної ради. Серед таких Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара, Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки та Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова.

Таку пропозицію депутати обласної ради, члени постійної профільної комісії висунули для оптимізації роботи бібліотек й економії коштів з метою направлення їх на розвиток інших бібліотечних закладів області.

За попередніми підрахунками депутатів шляхом реорганізації бібліотеки ім. Дніпрової Чайки та ім.Б.Лавреньова у філії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара з’явиться можливість вивільнити біля 1,5 млн гривень.

Свою думку щодо можливої реорганізації бібліотек висловили й директори зазначених закладів. Так, керівник Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Анна Бардашевська від імені усіх трьох директорів зауважила:

«Реорганізація унеможливить участь у грантових програмах кожного закладу окремо й отримання для бібліотеки значної матеріальної допомоги. Нам доведеться з трьох можливих грантів обирати тільки один для реалізації. Зараз гранти є основним фінансовим доходом для розвитку бібліотек».

Директор Департаменту культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації Світлана Думинська, звертаючись до членів постійної комісії обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності, зазначила:

«Для того, щоб чітко визначитися з наступними діями відносно бібліотек, треба розглядати роботу кожного закладу окремо, починаючи з книжкового фонду й закінчуючи штатним розкладом. Не можна об’єднувати в один заклад три потужні самостійні бібліотеки, спрямовані на розвиток різних вікових категорій населення, які є передовими на всеукраїнському рівні».

Світлана Думинська також зазначила, що задля уникнення реорганізації доцільніше було б переглянути штатний розклад Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара, де тільки у господарському штаті налічується 64 працівника.

Кожна бібліотека окремо виконує важливі соціальні функції, спрямовані на розвиток мешканців Херсонщини, розширення їх світогляду, знань, умінь і вподобань. До того ж, обласні бібліотеки активно співпрацюють з бійцями АТО і їх родинами. Постійно проводяться тематичні заходи, акції та зустрічі, які спрямовані на якомога швидшу соціалізацію військовослужбовців, які щойно повертаються з місць бойових дій.

Постійна комісія обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності шляхом голосування вирішила перенести прийняття рішення щодо реорганізації обласних бібліотек на наступне засідання, попередньо детально ознайомившись з програмами розвитку кожної бібліотека й планами їх роботи у 2018 році.Корисні посилання