Виставка «Дякую захисникам України» до Дня незалежності України

25.07.2019 12:53:04
Виставка «Дякую захисникам України» до Дня незалежності України

24 липня у приміщенні архівного сектору районної державної адміністрації відкрито тематичну виставку  документів архівного фонду «Документи з історії та про учасників Революції Гідності, антитерористичної операції (АТО) на Сході України та волонтерського руху» в рамках заходів, присвячених 28 річниці Незалежності України.

В експозиції представлені фотографії учасників Антитерористичної операції/операціі Об’єднаних сил, волонтерів  – мешканців нашого району із зустрічей та заходів: нагороджень  з нагоди Дня Незалежності України в різні роки,  на навчально-військових зборах, спільно з воїнами-афганцями з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в с. Любимівка, волонтерських поїздок учнів Осокорівської ЗОШ, зустрічей з учнями Михайлівської ЗОШ та дитячого садка «Сонечко» смт. Нововоронцовки,  Дня вишиванки та інші.

До уваги відвідувачів пропонуються літературно-художній альманах, підготовлений та виданий учасниками народного любительського об’єднання ветеранів культури «Осіннє золото», працівниками Нововоронцовської селищної ради, районного Будинку культури  «Я напишу вам у АТО…» у 2016 році, книга Василя Шкляра з автографом письменника волонтерській групі «Серпанок», буклети, листівки про проходження військової служби.

Це лише невелика частина зібраних матеріалів, фонд постійно поповнюється. Вже зібрано публікації у місцевих виданнях про учасників та події Революції Гідності, про бійців, які брали участь у АТО/ООС, підготовлені Халаком М., Кошарською І., Сердюком В. Гергель А. та іншими про волонтерський рух – статті координатора волонтерської групи «Серпанок» Сторожук Л., голови ветеранської організації с. Михайлівка Терещенко Л., учасника АТО (нині голови громадської організації «Об»єднання учасників АТО Нововоронцовського району»)  Старушкевича Д., фотографії з Євромайдану, надані учасником Революції Гідності Халаком М.., копії грамот та подяк від військових частин волонтерській групі «Серпанок», фотографії із зустрічей та волонтерських поїздок жителів району.

Надзвичайно цінним є подарунок жителя с. Золота Балка, учасника АТО Лаханського А. – сталевий шолом зразка 1968 року, у якому йому довелося захищати нашу країну у 2015 році. Учасник Євромайдану, мешканець с. Дудчани Халак М. передав до фонду збірку своїх віршів «Вільною мовою»,  фотографії з Майдану, свої публікації у місцевих виданнях, присвячені тим подіям.    

Все це дає змогу залишити для нащадків пам’ять про тих, хто не шкодуючи життя та сил захищав територіальну цілісність та суверенітет держави на Сході України, про тих, хто пройшов пекло війни заради кожного з нас.

Запрошуємо учасників бойових дій, волонтерів, учнівські та ветеранські колективи, громади селища та сіл,  які активно допомагали в ті нелегкі часи відстояти нашу свободу, до архівного сектору Нововоронцовської райдержадміністрації для встановлення контактів, збору свідчень та передачі на державне зберігання документів, що відображають участь у бойових діях в зоні АТО/ООС, допомогу  Збройним Силам України та іншим військовим формуванням, які  боронять територіальну цілісність нашої держави, увічнення пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції з метою збереження важливих подій  новітньої історії України. Це можуть бути фотографії, спогади, відгуки побратимів, вірші, малюнки, інші джерела, які стали прикладом для патріотичного виховання молоді, даниною пам’яті нашим землякам, які стали на захист Батьківщини та  допоможуть нащадкам оцінити, якими титанічними зусиллями здобувалася наша незалежність і дорожити нею.

Не будемо байдужими - творімо історію разом. За довідками та консультаціями звертатися до архівного сектора районної державної адміністрації (вул. Суворова, 4 смт. Нововоронцовка, тел.2-16-36, керівник Матвієнко Ольга Олегівна).

Корисні посилання