Виставка абстракціонізму відкрилася в обласному онкодиспансері

03.08.2021 16:07:37
Виставка абстракціонізму відкрилася в обласному онкодиспансері

3 серпня в Херсонському обласному онкологічному диспансері відкрилася виставка херсонського художника Віктора Лисенка під назвою «Посмішка мрії».  Це друга персональна виставка автора, що володіє дивовижним баченням та прогресивною технікою зображення емоцій на полотнах в стилі «абстракціонізм».

Писати картини професійний музикант Віктор розпочав після виходу на пенсію в 2013 році. Наразі його творчий доробок складає близько сотні картин, серед яких можна побачити акварелі, живопис, низку цікавих робіт з іконопису та художньої чеканки по металу. Картини виставки «Паризька опера», «Червоний капелюшок», «Франція буває і така», «Херсонські дівчата», «Мелодія любові» та безліч інших яскраво демонструють думки, мрії та емоції автора.

«Я прийшов до абстракціонізму давно, ще в далекій своїй юності. Надихали на творчість в ті роки роботи Пабла Пікассо, а також музика класиків та джазових виконавців. На цій виставці, яка включає 41 картину, більшість ліричних, яскравих робіт. Я мрію написати близько 200 картин і ця мрія вже наполовину здійснилася», - розповів художник.

Віктор Лисенко також займається виготовленням та ремонтом музичних інструментів. Його талановиті руки підтримують у робочому стані старовинні музичні інструменти, серед яких є скрипки та навіть саксофон 1922 року виготовлення. Звучання інструментів продемонстрували друзі-музиканти художника.

«Усі картини Віктора Лисенка несуть в собі світло і позитив. Це допомагатиме людям скоріше одужати, відчути в собі сили. Музика кольорів на картинах викликає яскраві емоції і може надихнути до творчості інших», - поділився своїми враженнями один з відвідувачів виставки.

Проект арт-терапії для пацієнтів та працівників обласного онкологічного диспансеру «Галерея життя» триває вже більше 5 років. За словами директора Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірини Сокур, кожна виставка відкриває нові імена області: «Кожного разу це різні художники, які працюють в різних техніках. У нас були: декоративно-прикладне мистецтво, акварель, олія, реалізм, імпресіонізм. Зараз у нас виставка абстракціонізму — це виставка емоцій. Нам дуже приємно, що пацієнти нашого закладу зможуть отримати приємні емоції, які будуть їх надихати на одуження. Це головне! Цього ми й добиваємося!»

 

 

Корисні посилання