Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту в Херсонській області

15.08.2017 06:15:41
Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту в Херсонській області

11 серпня 2017 року в Херсонській обласній державній адміністрації експерти Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України презентували місцевій владі Херсонщини переваги впровадження енергосервісу та енергоменеджменту в об’єктах соціальної сфери регіону, особливості правового поля та роботи з ЕСКО - інвесторами.

«Зараз в країні майже 70 тис. бюджетних закладів, що понадміру споживають енергоресурси. На їхнє опалення витрачається чимало бюджетних коштів. Тому сьогодні перед органами місцевої влади стоїть важливе завдання – зменшити енергоспоживання та платити значно менше за комунальні послуги. У цьому їм допоможе механізм енергосервісу. Він передбачає реалізацію енергоефективних заходів за рахунок ЕСКО - інвесторів, які завдяки зекономленим коштам повертають свої капіталовкладення», – зауважив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт.

Запровадження тільки енергомоніторингу як невід’ємної складової системи енергоменеджменту вже може призвести до скорочення від 5 до 8% енергоресурсів.

Зі свого боку, влада Херсонщини зацікавилася таким механізмом заощадження коштів на енергоспоживанні. «Запровадження енергоефективних технологій – питання економічної та політичної незалежності», - запевнив присутніх заступник голови Херсонської облдержадміністрації Олександр Адамчик.

У ході семінару також наголошено на важливості впровадження енергоменеджменту, як системи управління споживання енергоресурсів. У цьому переконав присутніх заступник директора Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Роман Марецький.

Корисні посилання