Впровадження грантової програми щодо обласного будинку дитини розпочалося з підписання тристоронього меморандуму про співпрацю

20.06.2019 14:35:24
Впровадження грантової програми щодо обласного будинку дитини розпочалося з підписання тристоронього меморандуму про співпрацю

За ініціативи Уповноваженого Президента України у справах дитини в нашій країні впроваджується грантова програма «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування». Для роботи проекту обрано 5 будинків дитини у Дніпропетровській, Полтавській і Херсонській областях. Пілот реалізується за технічної підтримки проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та програмою уряду Великої Британії «Good Governance Fund».

Перший крок реалізації пілоту на Херсонщині був зроблений 20 червня в залі засідання обласної державної адміністрації – відбулася презентація проекту та скріплення підписами тристоронього меморандуму. Документ підписали директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко, начальник служби у справах дітей ОДА Олена Міхєєва та керівник проекту, виконавчий директор БО «Надія та житло для дітей» Надія Татарчук.

«Ціль нашого зібрання: обговорення шляхів реалізації проекту. Головним і основним об’єктом нашої зустрічі є Херсонський обласний будинок дитини. Піднімаються питання не тільки визначення подальшої долі комунального закладу, який надає допомогу нашим дітям-сиротам, а й взагалі відношення держави, суспільства до дітей, що залишилися без батьківського піклування. Ми маємо мінімізувати наслідки, максимально інтегрувати дитину в суспільство, щоб вона виросла не тільки фізично, а й насамперед психологічно, психічно здоровою», - зазначив Віктор Короленко.

Детальніше про пілотний проект розповіла Надія Татарчук. За її словами, першим завданням для області є формування і навчання групи спеціалістів, які проводитимуть збір первинних і вторинних даних шляхом опитування ключових інформантів, оцінка стану здоров’я дітей, дослідження персоналу, медичної та адміністративної документації. Буде з’ясовано, які послуги, створені в громадах, сприятимуть реінтеграції дітей з будинків дитини в сім’ю. Далі буде визначено потреби в послугах медичної реабілітації і паліативної допомоги та розроблено план трансформації будинку дитини в центр медичної реабілітації та паліативної допомоги.

Наразі в Україні працює 38 будинків дитини, середня наповнюваність складає близько 100 діток віком до 5 років. 80% дітей потрапляють до таких закладів через соціальні причини. У порівнянні з 2014 роком кількість влаштувань до будинку дитини в державі зросла на 17%. Станом на 01 січня 2019 року в КЗ «Херсонський обласний Будинок дитини»  виховується 53 дитини, з них - 14 дітей з інвалідністю.

 

Корисні посилання