Впровадження проектів енергоефективності в ОСББ: відверті відповіді на актуальні запитання відповідальних власників багатоквартирних будинків

06.09.2019 14:21:40
Впровадження проектів енергоефективності в ОСББ: відверті відповіді на актуальні запитання відповідальних власників багатоквартирних будинків

4 вересня у виконавчому комітеті Дніпровської районної у м. Херсоні ради відбулась інформаційна конференція щодо програми Фонду енергоефективності для голів правлінь ОСББ району. Проводили конференцію експертка у Херсонській області  програми  «Енергоефективність в Україні» Лілія Мартинова та координаторка ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області Есма Умерова.

Метою роботи Фонду енергоефективності є суттєве зниження енергоспоживання, а отже, і витрат людей на житлово-комунальні послуги. Пані Лілія розповіла головам правлінь ОСББ як саме отримати грантову фінансову підтримку від Фонду енергоефективності на проекти термомодернізації та енергоефективності багатоквартирних будинків. Гранти Фонду надаються ОСББ на безповоротній основі та можуть покривати до 70 % вартості енергоефективних проектів в багатоквартирних будинках. Це включає додатковий грант у розмірі 20 % для перших 300 заявок ОСББ.

Гранти надаватимуться ОСББ за Пакетом «Легкий» в обсязі до 40% вартості проектів із встановлення вузлів комерційного обліку теплоенергії, встановлення/ модернізацію індивідуального теплового пункту, заміну/ модернізацію загальнобудинкового котла та допоміжного обладнання; балансування систем опалення, встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та регуляторів температури повітря, заміну/ теплоізоляцію трубопроводів систем опалення, теплоізоляції/ заміни трубопроводів системи теплопостачання та гарячого водопостачання, заміни/ ремонту вікон/ дверей, модернізації систем освітлення.

Грантовий Пакет «Комплексний» надається ОСББ в обсязі до 50% проектів з теплоізоляції/ облаштування огороджувальних конструкцій будівлі, заміни/ ремонту вікон/ дверей у квартирах, заміни/ теплоізоляції трубопроводів опалення та водяної системи опалення у квартирах, облаштування систем вентиляції із встановленням рекуператорів, модернізацію систем внутрішнього теплопостачання.

Координатор ПРООН пані Есма Умерова провела групову та індивідуальну консультацію для активістів ОСББ з питань ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

Виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради, від імені голів ОСББ, висловлює вдячність експертці у Херсонській області  програми  «Енергоефективність в Україні» пані Лілії Мартиновій та координаторці ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку у Херсонській області пані Есмі  Умеровій за змістовну та відверту розмову та надані інформаіційні матеріали.

За інформацією прес-служби виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради

Корисні посилання