Всеобуч для батьків

27.07.2018 13:46:20
Всеобуч для батьків

26 липня 2018 року спеціалістами Олешківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено всеобуч для прийомних батьків та батьків-вихователів, які виховують в своїх сім’ях дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Під час проведення заходу, в якому прийняли участь 14 батьків, підіймались питання щодо протидії такому явищу в дитячому середовищі, як булінг.

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Це стало соціальною проблемою всього світу. Причин безліч, а жертвою може стати кожен, хто не вписується в рамки того чи іншого колективу.

Найчастіше булерами стають ті діти, які ростуть без заборон та авторитету батьків, але в той же час вони не мають уваги та поваги з боку дорослих.

Слухачі дійшли до висновку, що розібратися з ситуацією можливо тільки сумісними зусиллями, своєчасно звернувши увагу на таке явище. Тільки завдяки підтримці дорослих, дітям легше переживати проблеми в школі.

З метою забезпечення в усіх діях щодо дітей їх найкращих інтересів, під час зустрічі з прийомними батьками та батьками-вихователями розглянуто лист Міністерства соціальної політики України від 04.07.2018р №12774, в якому наголошено: що усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою запобігання випадків створення перешкод усиновленню дітей із ПС, ДБСТ Мінсоцполітики внесені зміни до Положень про дитячий будинок сімейного типу та про прийомну сім'ю, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 № 564, № $65.

Вищезазначеними змінами передбачено, що батьки-вихователі і прийомні батьки забезпечують право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на усиновлення.

Створення батьками-вихователями і прийомними батьками перешкод забезпеченню такого права вихованців є підставою для перегляду рішення про подальше функціонування ДБСТ, ПС.

Батьків попереджено про наявність у них можливості скористатися переважним правом на усиновлення дитини, яка виховується в їх сім’ї.

З метою реалізації права прийомних батьків та батьків-вихователів на пенсійне забезпечення по віку, на зустріч запрошено представника пенсійного фонду України для ознайомлення зі змінами у законодавстві.

Корисні посилання