Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу

15.05.2022 08:47:31
Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу

Щороку в третю неділю травня в усьому світі вшановують пам’ять людей, що померли від СНІДу. Цей день є додатковим приводом для інформування населення про ВІЛ/СНІД, його профілактику і лікування.

СНІД – це комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування ВІЛ-інфекцією імунної системи людини. Хвороба розвивається поступово протягом 8-10 років за умови відсутності лікування ВІЛ-інфекції.

Щороку від СНІДу в світі помирають сотні тисяч людей. За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» протягом 4 місяців 2022 року в Україні на СНІД захворіло 858 осіб, померло – 404. На Херсонщині за цей період зареєстровано 23 нових випадки СНІДу та 2 випадки смерті, зумовлених СНІДом. На обліку в Херсонській області станом на 01.04.2022 року перебувають 1102 хворих на СНІД.

Кожне життя – це цінність, будь-яка смерть є непоправним горем для рідних і близьких людини, що померла. Значну частину смертей від СНІДу можна попередити, якщо відразу після виявлення ВІЛ-інфекції розпочати лікування, а саме антиретровірусну терапію (АРТ-терапію). Таке лікування в Україні приймають майже 130 тис. хворих, в області – більше 4 тис. осіб.

Всього кілька місяців АРТ-терапії, що в Україні безкоштовна, можуть знизити кількість вірусу в крові до рівня, який не визначається під час тестування, адже антиретровірусні препарати пригнічують розмноження ВІЛ. АРТ-терапію слід приймати пожиттєво, без перерв, чітко виконуючи рекомендації лікарів. Лише в такому випадку лікування діятиме і забезпечить збереження імунної системи людини.

З початком російсько-української війни, наша держава зустрілася із складнощами в наданні медичної допомоги, особливо в окупованих регіонах, з недостатністю  медикаментозних засобів, в тому числі доступу до АРТ-терапії.

Для зручності пошуку ліків для ВІЛ-інфікованих ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» за підтримки проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» розробив платформу https://findart.phc.org.ua та чат-бот у Telegram https://t.me/HIV_AIDS_bot. Ці ресурси допоможуть людям, що живуть з ВІЛ, знайти АРТ там, де вони зараз — в Україні або за кордоном.

Актуальний перелік країн та клінік, в яких можна отримати АРТ, ви можете знайти за посиланням: https://www.eceenetwork.com/patients

Для того, щоб отримати антиретровірусну терапію та медичну допомогу, достатньо звернутися за вказаними вище адресами. Відсутність медичної документації не стане перешкодою в отриманні допомоги щодо лікування ВІЛ-інфекції.

Також функціонує екстрений сервіс для допомоги українцям з доступом до лікування ВІЛ, ТБ, гепатиту в Україні і по всьому світу – HelpNow. Для отримання допомоги достатньо відправити запит на один із наступних контактів:

Моживості лікуватися для ВІЛ-інфікованих є навіть під час війни. Бережіть своє здоров’я! Кожне життя важливе!

Корисні посилання