Всесвітній день серця

29.09.2020 07:31:17
Всесвітній день серця

Щороку 29 вересня відзначається Всесвітній день серця (World Heart Day), покликаний інформувати суспільство про глобальну проблему серцево-судинних захворювань, які являються провідною причиною смерті у світі. За даними ВООЗ щороку від серцево-судинних захворювань помирають 17,9 млн. осіб. В Україні ССЗ спричиняють 67% усіх смертей.

Головним викликом 2020 року стала пандемія COVID-19. Люди з серцево-судинними захворюваннями більш уразливі до найгірших проявів коронавірусної хвороби, а тому для збереження здоров’я мають дуже ретельно дотримуватися протиепідемічних норм і рекомендацій.

Здоров’я людини на 50% залежить від способу життя. Це означає, що людина може вдвічі зменшити ризик виникнення тяжких захворювань, в тому числі серцево-судинних, змінивши своє харчування, активність, вагу тощо. Лише здоровий спосіб життя є дієвим способом профілактики хронічних неінфекційних захворювань.

Як подбати про здоров’я свого серця?

1. Харчуйтеся правильно: надавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м'яса та риби; обмежуйте вживання жирів, масла, солодощів.

2. Вживайте менше солі: приберіть сільничку зі столу, не досолюйте їжу, норма солі на добу – 5 г. або 1 чайна ложка.

3. Будьте активними: 1,5 години на тиждень приділіть кардіонавантаженням, або по 30 хвилин 5 разів на тиждень займайтесь будь-якою активністю, що змушує серце битися швидше.

4. Стресостійкість: уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.

5. Здоровий спосіб життя: відмовтеся від куріння та алкоголю.

6. Контролюйте тиск та рівень цукру в крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовбчика. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.

7. Слідкуйте за своєю вагою.

8. Регулярно проходьте медогляд та профілактичні скринінги.

 

Корисні посилання