Всесвітній день серця в обласному кардіодиспансері
29.09.2016 08:36:01Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу. Наша країна не є винятком – щороку інфаркти та інсульти відбирають життя в 400 тис. українців у віці 40-60 років. Всесвітня федерація серця 29 вересня організовує Всесвітній день серця. В 2016 році він проходить під гаслом «Серце – для життя!».
28 вересня напередодні Дня серця в Херсонському обласному кардіологічному диспансері відбулася прес-конференція. Керівництво закладу та Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації ділилися досягненнями та проблемами обласної кардіології з журналістами.
Вже 25 років на Херсонщині функціонує головний заклад кардіологічного профілю – обласний кардіодиспансер. Він складається з 3-х відділень, включає 96 ліжок, 6 з яких – для інтенсивної терапії та кардіореанімації. Щодня на прийомі висококваліфіковану медичну допомогу надають 4-5 кардіологів, налагоджений зв`язок з іншими спеціалістами(неврологами, урологами, ендокринологами), які допомагають з верифікацією діагнозу.
За словами головного лікаря диспансеру Олега Мазуряка, в закладі впроваджуються прогресивні методики діагностики і лікування хворих з серцево-судинними захворюваннями: «У відділенні рентген-інтервенційної радіології виконуються електро-фізіологічні дослідження, проводиться імплантація кардіостимуляторів. З 2008 року в відділенні виконується коронарографія».
Як повідомив завідувач відділення рентген-інтервенційної радіології, Сергій Похилько, в поточному році на базі диспансеру відкрили обласний аритмологічний центр, адже аритмія супроводжує всі серцево-судинні захворювання і є основною причиною раптової смерті. В лікуванні хворих з аритмією сполучається медикаментозне лікування й хірургічне.
Наталя Гайдай, завідувач диспансерно-поліклінічного відділення ХОКД, справжньою бідою назвала пізнє звернення пацієнтів за медичною допомогою. Серцево-судинні захворювання є хронічними і потребують пожиттєвого лікування, а пацієнти звертаються лише при ускладненнях – інфарктах або інсультах. Це значно погіршує прогноз терапії. «Поширеність серцево-судинних захворювань в області невтішна: гіпертонія – 30-33%, ішемічна хвороба – 24%, стенокардія – 12%», – підкреслила вона.
Через те, що лише в 6 районах області є кардіологи, обласні фахівці займаються й виїзною роботою: за рік здійснено близько 220 виїздів до райцентрів та сіл.
Та не це є основною проблемою кардіологів. Значно більше хвилює фахівців відсутність розхідних матеріалів та застаріле обладнання, що не дає можливості поставити на потік висококваліфіковані маніпуляції й операції, необхідні пацієнтам. В кардіодиспансері достатньо підготовлених фахівців, є можливість встановлювати кардіостимулятори, виконувати коронарне стентування.
Департамент охорони здоров`я облдержадміністрації працює над доступністю кардіологічних послуг для населення. Вже розроблена і затверджена на колегії регіональна п`ятирічна програма щодо профілактики і лікування серцево-судинних захворювань в Херсонській області. «Програма передбачає 78 млн. гривень з різних бюджетів, як з обласного, так і з бюджетів місцевих громад. Кошти передбачені на покращення матеріально-технічної бази закладу та закупку розхідних матеріалів і ліків. Наразі документ очікує розгляду обласної ради», – повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров`я Ліна Бондарева.
Підсумовуючи зустріч, фахівці зазначили, що основною умовою успішного лікування серцево-судинних захворювань є бажання пацієнта бути здоровим, дотримуватись порад лікарів. Профілактичні заходи дозволяють відтермінувати появу ускладнень, зокрема інфаркту та інсульту, покращити якість життя та подовжити його термін.