Херсонська облдержадміністрація налагоджує міжрегіональне співробітництво з Ісламською Республікою Іран

31.10.2016 15:17:44
Херсонська облдержадміністрація налагоджує міжрегіональне співробітництво з Ісламською Республікою Іран

26 жовтня 2016 року голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв відвідав IRANEXPO, це спеціалізована виставка експортного потенціалу Ісламської Республіки Іран, яка має на меті представлення торгово-економічних можливостей Ірану в таких галузях, як промисловість, будівництво, енергетична інфраструктура, а також продукція легкого та важкого машинобудування, харчової та фармацевтичної промисловості, медицини, агропромислового комплексу, а також туристичної галузі.

Проведення виставки стало логічним продовженням розвитку українсько-іранського співробітництва згідно з угодами та домовленостями, досягнутими між урядами обох країн.

В рамках візиту Андрій Гордєєв взяв участь у роботі колективного стенду Херсонської області (єдиного стенду українського регіону в рамках даної виставки) та зустрівся з очільниками іранської делегації – Заступником Міністра Закордонних Справ Ісламської Республіки Іран з питань Азіатсько-Тихоокеанського регіону паном Ебрагімом Рахімпуром, а також з губернатором іранської провінції Альборз паном Хамідом Тахаї. За підсумками обговорення потенціалу співробітництва між Херсонським регіоном та провінцією Альборз, губернатори підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Активним організатором експозиції колективного стенду товаровиробників Херсонської області виступила Херсонська торгово-промислова палата, керівництво якої вже протягом декількох років виступає локомотивом налагодження даної кооперації.img_8962

Експозиція буде доступна для відвідувачів протягом всього часу роботи виставки – з 26 по 29 жовтня.  У виставці IRAN EXPO 2016 також беруть участь представники понад 60 іранських підприємств. Енергетика, будівельна і нафтохімічна промисловість, медицина, туризм і традиційні витвори перського мистецтва – все це можна побачити на стендах компаній-учасниць.

Український бізнес перебуває на етапі активного пошуку можливостей виходу на нові ринки, розширення співробітництва з країнами світу. Одним з перспективних країн-партнерів в цій сфері сьогодні є Ісламська Республіка Іран, яка повертається на світові ринки після нещодавнього зняття багаторічних санкцій.

Херсонщина першою з українських областей розпочала активний обмін діловими місіями з провінціями Ірану. Однією з таких провінцій, зацікавлених у розвитку співпраці з нашим регіоном та проведенні спільних ділових заходів, є Альборз. Регіон Альборз із центром у місті Карадж розташований на відстані 50 км від столиці Ірана – Тегерана, і є важливим промисловим та логістичним центром.

img_8916

Корисні посилання