XI регіональна конференція «Актуальні питання дитячої нефрології»

01.11.2019 07:19:59
XI регіональна конференція «Актуальні питання дитячої нефрології»

31 жовтня на базі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні пройшла XI регіональна конференція «Актуальні питання дитячої нефрології», організована за сприяння Одеського національного медичного університету. Поглиблювати свої знання з діагностики та лікування дитячих хвороб зібралися, педіатри, сімейні лікарі, інтерни, дитячі лікарі різних спеціальностей.

Кандидат медичних наук, доцент кафедри педіатрії №3 Одеського національного медичного університету Наталя Горностаєва розкрила одне з найактуальніших питань в осінньо-зимовий період – лікування гострих вірусних інфекцій та грипу.

«Грип – найбільш непередбачуване захворювання, що пов’язано з будовою самого вірусу грипу. За прогнозами Європейського регіонального бюро ВООЗ по вакцинації проти грипу в цьому сезоні в Україні буде одна, але дуже тривала хвиля епідемії грипу та ГРВІ з підйомом захворювання в кінці грудня і зменшенням в кінці березня. Епідемія буде середньою по інтенсивності», - повідомила Наталя Горностаєва.

За її словами, цього року очікується 1 штам грипу А – Singapore, а також  3 штами грипу В: Colorado, Brisbane і Yamagata. Найбільше неприємностей фахівці очікують від грипу А Singapore, бо він викликає вірусну пневмонію, яку дуже важко діагностувати. На рівні з ним грип В Brisbane, який лютував в Україні ще в 2008 році і давав ускладнення на серце і сечо-статеву систему. З грипом В Colorado ми знайомі з минулого року, а до грипу В Yamagata українці мають гарний імунітет, бо зустрічаються з ним вже 10 років поспіль.

Доповідь «Гематурія: перебіг та алгоритм спостереження дітей з гематурією» прочитала головний експерт з дитячої нефрології Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ольга Черкашина. Про альтернативні підходи попередження мікробної ініціації запалення в сечовій системі розповіла Вікторія Нахашова, керівник Херсонської філії кафедри сімейної медицини та загальної практики Одеського національного медичного університету.

Фахівці проаналізували причини виникнення захворювань, розкрили алгоритм правильної діагностики та ефективного лікування, дали поради щодо вибору дієвих медикаментозних засобів з підтвердженою ефективністю.

Корисні посилання