З липня 2020 року почали діяти нові правила поновлення договору оренди землі

27.07.2020 13:45:40
З липня 2020 року почали діяти нові правила поновлення договору оренди землі

05 грудня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України        № 340-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству». Цим Законом запроваджуються зміни до низки законодавчих актів, у тому числі і до Земельного кодексу України, а також до Закону України «Про оренду землі».

Відповідно до нововведень, суттєві зміни  стосуються процедури поновлення договорів оренди землі, які почали діяти з 15 липня 2020 року.

Отже, які нововведення на нас чекають:

  • Умова про поновлення договору має бути передбачена самим договором.
  • При цьому, забороняється вказувати таку умову в договорах, що стосуються оренди земель комунальної та державної власності, крім випадків,  якщо на таких земельних ділянках розташовані будівлі або споруди, що перебувають у власності користувача або набувача права користування земельною ділянкою.
  • Поновити договір оренди за мовчазною згодою можливо лише у разі наявності такої можливості в договорі оренди землі. При цьому укладати додаткову угоду більше не треба, пролонгація відбуватиметься автоматично.
  • Нові положення не поширюватимуться на договори, укладені до набрання чинності Закону.
  • Скористатись своїм право на відмову у поновленні договору оренди землі, може кожна із сторін, звернувшись до державного реєстратора не пізніше, ніж за місяць до закінчення такого договору.

Корисні посилання