Мешканці будинків «гнучкої конструкції» обговорили актуальні питання з керівництвом ОДА

30.06.2017 14:13:35
Мешканці будинків «гнучкої конструкції» обговорили актуальні питання з керівництвом ОДА

Сьогодні, 30 червня,  на площі Свободи зібрались занепокоєні мешканці житлових будинків «гнучкої» конструкції у м.Херсоні, які знаходяться на межі руйнування.

Місцеві жителі вимагали негайного відселення їх з будинків «гнучкої» конструкції, що знаходяться в аварійному стані та можуть спричинити загрозу життю 3596 мешканців.

З мешканцями зустрілися заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан та директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА Віктор Рассолов.

Активісти їм повідомили, що деформації будинків «гнучкої» конструкції, в яких вони проживають, перевищили допустимі норми та сягають критичного рівня, чим ставить під загрозу їх життя. Адже будинки були споруджені у 60-х роках ХХ століття в рамках експерименту на осідаючих ґрунтах і термін придатності їх давно минув.

Віктор Рассолов повідомив, що рішенням сесії Херсонської обласної ради від 10 квітня 2017 року «Обласна програма поетапного відселення мешканців із житлових будинків «гнучкої» конструкції у м. Херсоні» була скасована. На сьогоднішній день дане питання знаходиться у компетенції Херсонської міської ради.

Також він додав, що задля вирішення цієї житлової проблеми відповідному структурному підрозділу Херсонської міської ради першочергово треба розробити міську програму, а депутатам її ухвалити: «Задля отримання необхідного фінансування треба прийняти місцеву програму. Тільки за її наявності стане відомо які будинки потребують першочергового відселення мешканців та скільки коштів на це необхідно. Також  при розробці програми треба врахувати кошти на підтримку будинків, тому що одночасно відселити всіх мешканців не вдасться».

«На сьогоднішній день ініціювати дії повинен місцевий орган самоврядування. Тільки після прийняття програми з’явиться можливість залучити кошти співфінансування з місцевого, обласного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку у наступному році. Тому місцевій владі треба зробити перші кроки», - резюмував Вадим Чабан.

 Корисні посилання