З приходом весни ми завжди чекаємо на свято Великодня, свято пробудження природи, свято душевного тепла та добрих вчинків.

19.04.2017 06:40:23
З приходом весни ми завжди чекаємо на свято Великодня, свято пробудження природи, свято душевного тепла та добрих вчинків.

У Світлу Великодню ніч з 15 на 16 квітня в храмах Великолепетиського району пройшли святкові богослужіння. Пасхальна служба традиційно розпочалася з читання книги Діянь святих апостолів. Далі була здійснена Пасхальна полуношниця, під час якої Плащаницю Спасителя занесли у вівтар і поклали на престолі храму. Рівно опівночі навколо храму почався Хресний хід, після якого – Великодня заутреня і Божественна літургія. По закінченні літургії парафіяни змогли освятити паски.

Святкову Великодню Літургію в Свято-Миколаївській парафії Української церкви відбули понад 1580 жителів селища. Протоієрей Василій під час святкового богослужіння зачитав привітання від голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва.

Довідка. Світле Христове Воскресіння – так називається святкування Великодня у християн. Святкування Воскресіння Ісуса Христа має в християнстві особливий сенс перемоги і торжества над смертю. Смерть уже не є кінцем усього, а стає дверима в Царство Боже. Тому в дні святкування Великодня, а свято триває цілий тиждень («Світла седмиця»), в храмах відбуваються урочисті Пасхальні богослужіння, що прославляють перемогу Христа над смертю.

Великоднє Богослужіння починається у Велику Суботу о 23 годині, а опівночі відбувається хресний хід, який переходить у Пасхальну утреню і літургію. Віруючі приносять з собою випічку і фарбовані яйця для освячення. Люди, зустрічаючись, кажуть: «Христос Воскрес» - «Воістину Воскрес» і триразово цілуються.

Життєстверджуючий і позитивний настрій Пасхи несуть невід'ємні атрибути свята – нарядні паски і фарбовані яйця, що прикрашають великодній стіл.

 

Корисні посилання