З робочою поїздкою на Херсонщині т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв

12.04.2024 11:41:15
З робочою поїздкою на Херсонщині т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв

Він оглянув заклади культури, музеї та бібліотеки у Херсоні. Відвідав Херсонський обласний театр ім. Куліша. Побував на репетиції програми та запропонував керівництву театру показати її у безпечних регіонах.

Ростислав Карандєєв також відвідав Херсонський обласний краєзнавчий музей. Під час окупації військові рф викрали близько 23 тис. артефактів та частину технічного устаткування, зруйнували та пошкодили експозиційне обладнання. Нині відбувається евакуація музейного фонду і вирішується питання зберігання музейних предметів у сховищах інших областей.

Також під час поїздки Міністр оглянув  обласну універсальну наукову бібліотеку ім. О. Гончара  та бібліотеку для дітей ім. Дніпрової Чайки. Заклади неодноразово обстрілювали ворожі війська. Будівлі мають значні руйнування, але працівникам вдалося зберегти книжкові фонди, зокрема, було вивезено близько 500 тисяч дореволюційних та  рідкісних видань.

Окрім того, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики зустрівся та поспілкувався із  начальником Херсонської ОВА Олександром Прокудіним та керівниками обласних комунальних закладів культури, митцями й представниками медіа. 

Важливі зустрічі, адже в умовах війни, зокрема російської пропаганди, важливі підтримка, взаєморозуміння та прямий діалог.

«Маємо невпинно виробляти культурний продукт, бо це наш інструмент боротьби та прояву патріотизму. Треба підігрівати в собі небайдужість. Те , що я побачив сьогодні вмотивувало мене до більш потужних дій та рішучих кроків. Херсонці – це зразок незламності та патріотизму для всієї країни» - наголосив .в.о. Міністра культури та інформаційної політики.

Ростислав Карандєєв зазначив, що викликом є створення укриттів у закладах культури, оскільки наразі не передбачені державні субвенції на підтримку культури. За його словами, із залученням зовнішніх коштів МКІП допоможе облаштувати в Херсоні укриття-хаб для забезпечення мистецького та освітнього процесу.Корисні посилання