За неподання інформації на вимогу Херсонського обласного територіального відділення АМКУ ТОВ «ТРАСТ-ІМПОРТ» ( м. Київ) притягнуто до відповідальності

26.01.2019 20:56:00

У зв’язку з виконанням Відділенням доручення Антимонопольного комітету України щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції під час закупівель, проведених у 2017 році ДП «Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів», Відділенням було направлено на адресу учасника процедур закупівель ТОВ «ТРАСТ-ІМПОРТ» вимогу про надання відповідної інформації та копії документів.

Проте, ТОВ «ТРАСТ-ІМПОРТ» інформацію на Вимогу у встановлені головою Відділення строки не надало, у зв’язку з чим, рішенням адміністративної колегії Відділення такі дії ТОВ «ТРАСТ-ІМПОРТ» визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції за що на підприємство накладено штрафні санкції, у відповідності до вимог чинного законодавства про захист економічної конкуренції.

Водночас повідомляємо, повноваження Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень визначено Законом України «Про Антимонопольний комітет України». Відповідно до цього Закону органи АМКУ під час реалізації покладених державою завдань мають право одержувати від суб’єктів господарювання необхідну інформацію, у тому числі інформацію з обмеженим доступом. Вимоги голови територіального відділення є обов’язковими для виконання у встановлені терміни.

Пріоритетним завданням для органів АМКУ є не накладення штрафів за неподання інформації на вимогу Відділення, а отримання відповідної інформації. При цьому, неподання інформації у встановлені строки, подання неповної та недостовірної інформації створює перешкоди для виконання територіальним відділенням завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

Тому застерігаємо суб’єктів господарювання бути поміркованими та уважними до отриманих вимог та надавати повну та достовірну інформацію на вимоги у встановлені головою Відділення строки.

ХЕРСОНСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ Антимонопольного комітету України

м. Херсон 73000, пр. Ушакова, 47

тел./факс: 31-60-29, 49-82-01

 e-mail: khs@amcu.gov.ua

Корисні посилання