ЗА НЕПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА ВИМОГИ ХЕРСОНСЬКОГО ОБЛАСНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АМКУ ПРИТЯГНУТО ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТОВ «ПАРИТЕТ» (м. Гола Пристань, Херсонська обл.)

31.08.2016 16:15:49

Адміністративною колегією Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі- Відділення) 30 серпня 2016 року прийнято рішення відносно ТОВ «Паритет» (далі – Суб’єкт господарювання).

У зв’язку з дослідженням ринку послуг з надання в оренду торгових площ на продовольчих і непродовольчих ринках в межах Херсонської області  та здійсненням державного контролю за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, що діють на цих ринках, Відділенням було направлено на адресу ТОВ «Паритет» вимоги про надання відповідної інформації.

Проте, Суб’єктом господарювання Відділенню не надано запитувану інформацію та копії документів, чим створено перешкоди у здійсненні дослідження.

Рішенням адміністративної колегії Відділення визнано, що дії ТОВ «Паритет» у вигляді неподання інформації на вимоги у встановлені головою Відділення строки є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції згідно з пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

За вказане порушення на Суб’єкта господарювання накладено штраф відповідно до статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Водночас повідомляємо, повноваження Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень визначено Законом України «Про Антимонопольний комітет України». Відповідно до цього Закону органи АМКУ під час реалізації покладених державою завдань мають право одержувати від суб’єктів господарювання необхідну інформацію, у тому числі інформацію з обмеженим доступом. Вимоги голови територіального відділення є обов’язковими для виконання у встановлені терміни.

Пріоритетним завданням для органів АМКУ є не накладення штрафів за неподання інформації на вимогу Відділення, а отримання відповідної інформації. При цьому, неподання інформації у встановлені строки, подання неповної та недостовірної інформації створює перешкоди для виконання територіальним відділенням завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції. Тому застерігаємо суб’єктів господарювання бути поміркованими та уважними до отриманих вимог та надавати повну та достовірну інформацію на вимоги у встановлені головою Відділення строки.

Корисні посилання