За результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи в області легалізовано понад 5 тисяч робочих місць

18.11.2019 17:01:09
За результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи в області легалізовано понад 5 тисяч робочих місць

Фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу, консультують роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафи.

Крім того, інспектори праці беруть участь в нарадах, семінарах в установах і організаціях, на підприємствах, в публічних заходах, інформуючи роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

Так, за 10 місяців 2019 року, державними інспекторами проведено 1585 відвідувань роботодавців з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, зокрема щодо оформлення трудових відносин.

Разом з тим, було здійснено 1295 інформаційних заходів направлених на проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи з роботодавцями та працівниками про ризики використання не задекларованої праці, переваги офіційного працевлаштування, а також з інших питань, що належать до повноважень Держпраці.

За результатами всіх заходів – інспекційних відвідувань та проведеної інформаційно – роз’яснювальної роботи укладено трудові договори з 5699 працівниками.

При цьому, за даними пенсійного фонду та ДФС з початку року кількість застрахованих осіб, які сплачують ЄСВ збільшилась на 2299 осіб (без даних грудня), а сума сплаченого Єдиного соціального внеску (ЄСВ) зросла на 52 тис. 101 грн.

Інспектори праці регулярно приймають участь у робочих групах з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати внесків до соціальних фондів.

Так, інспектори праці в ході роботи у складі робочих груп міст та районів Херсонської області, щотижнево здійснюють обстеження суб’єктів господарювання з метою виявлення прихованої зайнятості та проводили профілактично – роз’яснювальну роботу з питань легалізації трудових відносин та заробітної плати. По місту та області було проведено 286 рейди, в ході яких було обстежено близько 1552 суб’єктів господарювання.

Держпраці в котре зазначає, що роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, позбавляє їх на гідні і безпечні умови праці, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, офіційні відпустки.

Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.

За інформацією прес-служби Головного управління ДержпраціКорисні посилання