Захворюваність на кір в області продовжується

29.03.2019 08:51:37
Захворюваність на кір в області продовжується

Як в Україні, так і на Херсонщині продовжується спалах захворюваності на кір. Причина цього – низький рівень вакцинації, яка являється єдиним дієвим способом профілактики, адже ліків від кору не існує. Протягом 2018 року на Херсонщині зафіксовано 277 випадків кору. Ситуація, що склалася в  поточному році, обговорювалася на конференції «День педіатра»  28 березня в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.

«За оперативними даними на сьогодні в області зареєстровано 189 випадків захворюваності на кір, тоді як за 2,5 місяця 2018 року було всього 11 випадків. Захворюваність зросла в 17 разів! Спалахи кору зареєстровані в Олешківському районі (13 випадків), Бериславському районі (16 випадків) і Голопристанському районі (21 випадок). Хворіють 49 дітей і 140 дорослих, переважна більшість яких не отримала жодної дози вакцини, або має 1 щеплення», - зазначила головний експерт з педіатрії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Карчевич.

За словами лікарів, хворі на кір страждають не лише від висипу і гарячки, на 2-3 день хвороби може розпочатися вірусна пневмонія, гепатити, складний кон’юктивіт, тощо. Самопочуття таких хворих дуже погане, а після повного виліковування їм треба ще 1-1,5 місяці для відновлення. В Україні зафіксовані летальні випадки кору, а ось в області ще смертей не було.

Але страшна небезпека кору не лякає батьків, що відмовляються вакцинувати дітей і дорослих із груп ризику – показники щеплення залишаються низькими. За 2 місяці 2019 року дітей, віком 1 рік щеплено 14,6%, 2 роки і старше – 36,3%, 6 років – 43,5%, старше 7 років – 34,6%. Навіть медичні працівники активніше вакцинуються лише після випадків хвороби в колективі.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація.

Медики радять негайно вакцинувати дитину віком від 9 місяців у випадку контакту з хворим на кір. При цьому можливість захворіти зберігається, але хвороба гарантовано пройде в легкій формі і без ускладнень, небезпечних для життя. Вакцини КПК в області предостатньо – понад 20 тис. доз, є і бельгійського, і американського виробництва. Також вистачає вакцини БЦЖ – є достатній запас, вакцини ОПВ проти поліомієліту отримано 20 тис. доз, що вистачить майже на півроку. За 2 місяці 2019 року область вже отримала імунобіологічних препаратів на суму 4,7 млн грн.

Корисні посилання