Заклади охорони здоров’я області готові до контрактування з НСЗУ

12.12.2019 09:41:55
Заклади охорони здоров’я області готові до контрактування з НСЗУ

Відповідно до Закону України з 2020 року запроваджується програма медичних гарантій. У межах програми буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів. Зміниться механізм фінансування: замість медичної субвенції медичне обслуговування пацієнтів оплачуватиметься за договорами з Національною службою здоров’я України.

Представники МОЗ України, НСЗУ та проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» 11 грудня провели нараду з питань підготовки до укладення договору з НСЗУ.

Участь в заході взяли: заступник голови облдержадміністрації Світлана Чепіга, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко, директор Південного регіонального департаменту НСЗУ Олена Теряєва, експерт офісу реформ МОЗ України Матвій Хренов, технічний радник з питань фінансування та економіки охорони здоров’я проекту USAID Максим Дуда та керівники закладів охорони здоров’я області, які надають спеціалізовану медичну допомогу.

«За критеріями підготовки закладів до контрактування з НСЗУ Херсонська область займає 13 місце. Але у вас є дуже великий потенціал і можливості піднятися на перші місця цього рейтингу. Відсоток комп’ютеризованих закладів складає 42,82%, У вас непогані відсотки автономізації (86,17%), підключення до МІС (59,04%), реєстрації в eHealth (63,83%), але інші показники потрібно підтягнути», - охарактеризувала область Олена Теряєва.

Для подання інформації до НСЗУ потрібна медична інформаційна система, вибір МІС з 20 наявних – прерогатива закладу. За словами експерта офісу реформ МОЗ, на рівні стаціонарів оплачуватиметься не кожна медична послуга, а весь пролікований випадок. Серед пріоритетних амбулаторних послуг гастроскопія, колоноскопія, бронхоскопія, цитоскопія та гістероскопія, серед госпітальних послуг – пологи, неонатологія, інфаркти, гостре порушення мозкового кровообігу.

Щоб медичний заклад зміг заробити більше коштів, фахівці порадили розвивати його сильні сторони, використовувати сучасні стандарти, налаштувати платні послуги. Для зменшення видатків варто переглянути кадрову політику та оптимізувати господарську частину. Якщо прибуток КНП перевищив видатки, не можна перечислювати кошти власнику, бо заклад втратить статус неприбуткового.

Рекомендаціями щодо розробки та затвердження фінансового плану поділився радник проекту USAID. Максим Дуда зазначив, що річний фінансовий план з поквартальною розбивкою обов’язковий для державного комерційного підприємства, відповідальність за складання і виконання плану несе керівник. План повинен містити розділи щодо очікуваних прибутків, очікуваних витрат, фінансових результатів діяльності, обов’язкові платежі до бюджету, дані про персонал, а також індикатори та коефіцієнти для аналізу.

Корисні посилання