Замор риби у Рибальчому: водолази обстежили дно водойми, а науковці знову відібрали проби води

09.11.2019 14:09:55
Замор риби у Рибальчому: водолази обстежили дно водойми, а науковці знову відібрали проби води

Великої маси загиблої риби на дні акваторії та по периметру кар’єру Херсонського морського торговельного порту поблизу Рибальчого не знайдено. Відповідні обстеження провели сьогодні, 9 листопада, водолази аварійного загону спецпризначення  ГУ ДСНС в Херсонській області . Вони виявили лише поодинокі екземпляри.


Водночас, за словами завідувача кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрного університету, кандидата біологічних наук Павла Кутіщева, у водоймі спостерігаються значні мулові відкладення. Науковці у ході функціонування робочої групи, сформованої за результатами засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, провели повторні забори рідини у декількох точках на різній глибині. Їх мета – визначити вміст у воді аміаку, сірководню та кисню. Матеріал опрацюють дві хімічні лабораторії – херсонська та одеська, результати досліджень яких згодом будуть порівняні між собою.


«Простий гідрохімічний аналіз проводиться швидко – буквально протягом доби, – пояснив радник голови облдержадміністрації Євген Алхімов. – Аналіз на пестициди потребує трохи більше часу – близько п’яти днів». Результати досліджень мають оприлюднити під час наступного засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.Корисні посилання