Запрошуємо взяти участь в престурі по Південному центру радіаційної терапії

23.11.2021 12:45:07
Запрошуємо взяти участь в престурі по Південному центру радіаційної терапії

Шановні журналісти, запрошуємо вас 24 листопада о 15.00 взяти участь у престурі по Південному центру радіаційної терапії та пресконференції, присвяченій проєкту міжнародного співробітництва “Senior Experten Service GmbH”, реалізація якого стала можливою у Херсоні.

Пресконференція і престур Південним центром радіаційної терапії відбудеться на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру (м.Херсон, смт Антонівка, шосе В’ячеслава Чорновола 26Б, 2 поверх корпусу поліклініки каб 217).

Учасники проєкту:

  • Німецька організація Senior Experten Service (SES),
  • Херсонський обласний онкологічний диспансер,
  • Херсонський державний університет.

Спікери заходу:

  • Геннадій Лагута – голова Херсонської обласної державної адміністрації
  • Олександр Самойленко – голова Херсонської обласної ради
  • Катарина Маєр - доктор-інженер
  • Удо Циммерман - доктор медицини
  • Ірина Сокур - директорка КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер» ХОР
  • Олександр Співаковський - ректор Херсонського державного університету
  • Вікторія Остроумова – президентка Херсонської торгово-промислової палати

Мета проєкту:

підвищення кваліфікації інженерів-радіологів та лікарів з променевої терапії Південного центру радіаційної терапії для досягнення більш ефективного лікування пацієнтів методом радіаційної терапії відповідно до міжнародних протоколів.

Організація SES – це німецькі волонтери лікарі і медичні фізики, які безкоштовно діляться досвідом, консультують, навчають медиків інших країн.

Протягом двох тижнів SES-експерти з Німеччини доктор-інженер Катарина Маєр та доктор медицини Удо Циммерман будуть проводити стажування з радіаційної терапії і працюватимуть разом з херсонськими колегами. 

Тренінги і інструктажі SES-експертів допоможуть покращити організацію роботи Центру, виявити потенціал для поліпшення якості лікування онкологічних пацієнтів методом радіаційної терапії, розширення та удосконалення спеціальних, теоретичних і практичних знань наших медиків та інженерів-радіологів, навчання їх фізичним та технічним основам проведення дистанційного опромінення на лінійному прискорювачі і КТ-контрольованій брахітерапії.

SES-експерти будуть брати участь у роботі мультидисциплінарної комісії з визначення плану лікування онкологічних хворих.

Подолати мовний бар’єр між німецькими й херсонськими лікарями допоможуть студенти Херсонського державного університету, який на волонтерських засадах долучився до реалізації проєкту.

Нагадаємо, Південний центр радіаційної терапії КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР» ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ відкрився 28 лютого 2020 року, і став першим серед онкологічних закладів Півдня України, в якому онкологічні пацієнти мають можливість отримувати сучасну високотехнологічну променеву терапію. Щомісяця у центрі на лінійному прискорювачі проводиться понад 350 сеансів високотехнологічного лікування. Щоденно лікування проходять більше 55 пацієнтів з різними локалізаціями раку.  90% пацієнтів лікується за передовою методикою опромінення VMAT.

Корисні посилання