Засідання круглого столу з питання «теплих кредитів»

31.03.2017 14:07:28

30 березня 2017 року в приміщенні обласній державній адміністрації о 14 годині за адресою: пл. Свободи, 1 відбулося засідання круглого столу з питання «Стан виконання Урядової програми енергоефективності за 2016 рік та впровадження у 2017 році енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого населенням на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів» (так звані - «теплі кредити»).

В заході приймали участь представники Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації, банківських установ: ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України», ПАТ «Державний ощадний банк» та ПАТ КБ «ПриватБанк», представники громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації та керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів (далі – ОСББ та ЖБК).

Під час засідання круглого столу обговорювалися питання стану реалізації Урядової програми енергоефективності за 2016 рік та плани на 2017 рік.

Так, за 2016 рік по Херсонській області в рамках Державної програми видано 2 090 «теплих кредитів» на суму 35 млн грн. З них 22 кредити отримано ОСББ на загальну суму 1,3 млн грн.

Для компенсації частини суми за кредитами, залученими на енергоефективні цілі для населення у 2016 році з обласного бюджету виділено 200 тис. грн, які перераховано до банківських установ для покриття 99 кредитів.

Рішення Херсонської обласної ради від 03 березня 2017 року № 371 «Про внесення змін до програми підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики в Херсонській області» продовжено дію обласної програми на 2017 рік. Планове фінансування за програмою (для населення) становить - 1 млн грн.

З метою популяризації дії програми підвищення енергоефективності представниками банківських установ було представлено презентаційні матеріали щодо умов отримання та відшкодування відсотків «теплих кредитів» для населення, ОСББ та ЖБК, які беруть участь у програмі.

Корисні посилання