Засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

13.12.2019 07:18:16
Засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

12 грудня в Департаменті охорони здоров’я відбулося засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ. На порядок денний засідання було винесено 6 питань.

Про виконання заходів протидії захворюванню на туберкульоз та ВІЛ-інфекції/СНІД звітувала Горностаївська районна державна адміністрація. В районі розроблена районна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019-2020 роки, яка затверджена рішенням  сесії районної ради від 27.08.2019 №559. Передбачено фінансування на час дії програми 76,0 тис. грн.. з місцевого бюджету (бюджети селищної, сільських рад та ОТГ).

 Горностаївський район може слугувати прикладом щодо роботи з селищними радами та ОТГ. Проте у лікарні кабінет «Довіра» досі не працював через недостачу фінансування, зміни в керівництві лікарнею, але це питання буде вирішене на колегії райдержадміністрації 20 грудня 2019 року. В районі доволі висока дитяча захворюваність на туберкульоз – показник 50 на 100 тис. населення. Це свідчить про недовиявлення випадків туберкульозу серед дорослого населення району. План туберкулінодіагностики виконаний на 36%.

Про виконання рекомендацій обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ від 13.09.2019 року звітував Скадовський район.

Голосуванням членів ради був затверджений план роботи та план засідань обласної ради з ТБ/ВІЛ на 2020 рік.

З питання порядку денного «Про розробку обласної програми громадського здоров’я на 2020-2025 роки» доповідав директор Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич: «На сьогоднішній день в Україні триває розбудова системи громадського здоров’я. Це буде забезпечуватися за рахунок обласних, а також місцевих програм громадського здоров’я. Питання ВІЛ/СНІДу та туберкульозу є одними з наріжних каменів, на яких ця програма будується, бо це соціально небезпечні хвороби».

Регіональна координатора БО «Позитивні жінки» Наталя Тюнягіна в своєму виступі розповіла про основні стратегічні напрямки діяльності організації: доступ ВІЛ-позитивних жінок до репродуктивного здоров’я, а також протидія усім видам насилля. За її словами, основною проблемою таких жінок є розголошення їх статусу та незнання, як себе захистити в таких ситуаціях.

Інші питання порядку денного були розглянуті протокольно.

Корисні посилання