Засідання регіонального формулярного комітету

07.11.2019 10:14:34
Засідання регіонального формулярного комітету

7 листопада в конференц-залі Херсонської обласної клінічної лікарні відбулося засідання регіонального формулярного комітету під головуванням голови комітету, заступниці директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліни Бондаревої. Обговорювався звіт регіонального формулярного комітету за підсумками роботи у 2018 році та основні зауваження до наданих звітів фармакотерапевтичної комісії про стан впровадження формулярної системи в закладі.

«23 вересня Херсонська область прозвітувала Центральному формулярному комітету. Наш звіт прийнято, але є ряд зауважень, на які ми маємо звернути увагу для того, щоб більш успішно прозвітувати за підсумками роботи 2019 року», - зазначила Ліна Бондарева.

За її словами, локальні формуляри лікарських засобів мають бути наявними і доступними для лікарів у кожному закладі. Формуляри треба погодити в Департаменті і розмістити за сайті закладу. Розробкою, переглядом та оновленням локальних формулярів займаються голови фармакотерапевтичних комісій, про створення яких має бути відповідний наказ.

З державного формуляру в області призначається 99,6-99,8% лікарських засобів, з регіонального формуляру – 99%. В середньому по області на 1 випадок лікування призначається 6 лікарських засобів, що забагато, адже ідеальна кількість 3-4. Лікарів закликали уникати поліпрагмазії. Це не стосується реанімаційних заходів, оперативних втручань та інших ускладнень.

Коректно і правильно формувати звіти щодо використання імунобіологічних препаратів закликала головний експерт з епідеміології Департаменту охорони здоров’я Наталія Єрємєєва. Кожна несприятлива реакція після вакцинації має бути зафіксована і у звіті, і в відповідній формі. В картах епідефективності треба вказувати правильні серії вакцини і усіх препаратів, які особа отримала протягом усього життя. Лише Білозерський та Олешківський райони наразі заповнюють карти епідефективності.

Корисні посилання