Жителів Херсонщини запрошують взяти участь у конкурсі на здобуття обласної літературної премії імені М. Куліша

06.10.2020 15:58:45
Жителів Херсонщини запрошують взяти участь у конкурсі на здобуття обласної літературної премії імені М. Куліша

Департамент реалізації гуманітарної політики  Херсонської обласної державної адміністрації

відповідно до Положення про проведення щорічної обласної літературної премії імені М. Куліша, затвердженого розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації

від 11 червня 2018 року № 483, зареєстрованим в Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області

19 червня 2018 року за № 35/1718,

оголошує конкурс на здобуття обласної літературної премії імені М. Куліша

Літературна премія є творчою відзнакою, яка присуджується авторам за літературні твори, опубліковані окремими книгами чи у журналах, які вийшли друком протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на здобуття Літературної премії.

Кандидатом на отримання Літературної премії може бути автор або колектив авторів цілісного художнього твору (далі − кандидати). Колектив авторів твору, висунутий на здобуття Літературної премії, не може складатись більше ніж із трьох осіб.

Літературна премія присуджується за такими номінаціями:

  • художня література (поезія, проза, драматургія);
  • публіцистична література (актуальної суспільно важливої тематики);
  • літературознавство.

Висування кандидатів на здобуття Літературної премії проводиться громадянами самостійно або на зборах у громадських організаціях, творчих спілках,  трудових колективах видавництв, закладів і установ культури та освіти із забезпеченням широкого обговорення, гласності та відкритості. Від одного закладу або організації може бути подана лише одна кандидатура (індивідуальна або колективна).

На здобуття Літературної премії кандидати або їх представники подають особисто або надсилають поштою такі документи:

- клопотання про присудження Літературної премії. У клопотанні зазначаються: бібліографічні відомості – прізвище, ім’я та по батькові кандидата, число, місяць, рік і місце народження, назва твору, час і місце його видання, коротка характеристика твору, контактний номер телефону, адреса електронної пошти чи іншого засобу зв’язку;

- твір у друкованому вигляді (не менше 3-х примірників);

- завірений протокол засідання, на якому було прийнято рішення про висунення твору на здобуття Літературної премії (якщо від трудового колективу);

- копії документа, що посвідчує особу кандидата, та документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган та мають відмітку у паспорті); а у разі, коли претендентом є колектив авторів − копії документів, що посвідчують особи претендентів, та документів про присвоєння реєстраційних номерів облікових карток платників податків або паспортів (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

-  копії відгуків у засобах масової інформації на представлений літературний твір та рецензії (за наявності).

Подані (надіслані) документи, що не відповідають вимогам пункту 6 Положення, не розглядаються.

Документи на здобуття премії подаються з 07 жовтня 2020 року по                06 листопада 2020 року до Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України за адресою: просп. Ушакова, 16, м. Херсон, 73000.

З 09 листопада 2020 року по 20 листопада 2020 року журі з присудження обласної літературної премії імені М. Куліша здійснюється розгляд документів, представлених на здобуття Літературної премії кандидатами.

З 23 листопада 2020 року по 27 листопада 2020 року журі проводить засідання, на якому здійснює обговорення творів, представлених на здобуття премії кандидатами, та визначає переможців.

Переможцю (переможцям) присвоюється звання «Лауреат обласної літературної премії імені М. Куліша», вручаються диплом та грошова винагорода у розмірі 5000 гривень.

У разі, якщо Літературна премія присуджена колективу авторів, кожен лауреат отримує диплом, а грошова винагорода ділиться між ними порівну.

Вручення Літературної премії проводиться в урочистій обстановці за участю членів журі, громадськості у грудні поточного року (до Дня народження Миколи Куліша) та висвітлюється у засобах масової інформації.

Для отримання додаткової інформації учасники можуть звернутися до голови Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України - Загороднюка Василя Степановича, тел. 0955033108 та заступника начальника управління культури Департаменту реалізації гуманітарної політики  Херсонської обласної державної адміністрації, відповідального секретаря журі – Мазура Ігоря Романовича: просп. Ушакова, 16, м. Херсон, 73000, тел.: 0507286930

Корисні посилання