Зрошення, розвиток харчової переробки та створення сімейних ферм пріоритети розвитку АПК на Херсонщині

30.11.2017 13:42:43
Зрошення, розвиток харчової переробки та створення сімейних ферм пріоритети розвитку АПК на Херсонщині

Під час сьогоднішньої колегії Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода представив пріорітети розвитку АПК Херсонщини в рамках реалізації Програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2018 рік
 на 2018 рік.

Пріоритетними завданнями на 2018 рік визначені наступні напрямки: розвиток зрошуваного землеробства, розвиток експортного потенціалу аграрної продукції, підтримка рослинництва та тваринницької галузі, розвиток переробної харчової промисловості, розбудова інфраструктурних об’єктів на селі та залучення коштів програм державної і обласної підтримки та проектів міжнародної технічної допомоги для фінансової підтримки сільгоспвиробників області.

Зрошення. У 2018 році планується збільшити зрошувальні площі ще на 13 тис. га - найбільше в господарствах Генічеського (2,4 тис.га), Чаплинського (2,2 тис.га), та Білозерського (1,6 тис.га) районів. Розширення відбувається за рахунок державної підтримки, власних коштів аграріїв та програм міжнародної технічної допомоги. З державного бюджету України у 2018 році попередньо планується виділення коштів на проведення реконструкції державної зрошувальної мережі, та реконструкції насосних станцій. Також планується створити програми по підтримці розвитку зрошення з обласного бюджету.

 Рослинництво. У 2018 році стоїть завдання щодо  збільшення обсягів виробництва на рівні 100,6%, або  9,2 млрд.грн. Збільшення відбуватиметься за рахунок виробництва технічних культур, овоче-баштанних (1540 тис. тонн), плодоягідних культур (70 тис. тонн) та винограду (45 тис. тонн). Окрема увага приділятиметься реалізації державної програми підтримки розвитку садів та виноградників. Олександр Паливода запросив всіх, хто планує висаджувати плодові дерева та виноградники, створювати проекти та подавати документи з метою отримання коштів в рамках цієї державної програми.

Тваринництво. В даному напрямку планується збільшити індекс виробництва до 100,8% за рахунок нарощування об’ємів виробництва яєць (1,05 млрд. шт.), молока 295 тис. тонн) та збільшення реалізації на забій худоби та птиці (69 тис. тонн). В області продовжує реалізовуватись програма «Власний дім», за рахунок якої населення отримує допомогу для придбання в середньому 100 корів щорічно. Також Департамент АПР спільно з переробним підприємством «Данон» та проектами міжнародної грантової допомоги розробляє програму створення мережі молочних сімейних ферм та кооперативів. В наступному році планується створення 17 сімейних молочних ферм, в тому числі із залученням коштів з обласного бюджету.

Також Департаментом опрацьовано та підготовлено 64 об’єкти, вільних під забудову чи реконструкцію для створення тваринницьких приміщень. Дані об’єкти загальною площею 5,07 тис га можуть бути переоблаштовані в рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки галузі тваринництва (загальна сума – 2 млрд грн.) під тваринницькі комплекси трьох основних напрямів – свинарство, вівчарство, ВРХ.

Харчова переробка. В напрямку планується досягти темпів росту виробництва – 104%. В Херсонській області буде реалізуватись 19 інвестиційних проектів загальною вартістю 4,3 млрд. грн. по таких напрямках – виробництво масла вершкового, кондитерських виробів, олії соняшникової, консервованих овочів.

Також департаментом створюються комунікаційні майданчики для отримання виробниками інформації та  надається підтримка в представленні власної продукції на внутрішніх та зовнішніх ринках, здійснюється супроводження підприємств для стандартизації та сертифікації за європейськими зразками. Зараз 44 підприємства вже отримали сертифікати, ще 21 – в процесі отримання.

Проекти міжнародної допомоги. В області представлено близько 10 проектів міжнародної грантової та технічної допомоги.

Також Олександр Паливода розповів про загальнодержавні проекти фінансової підтримки по різних напрямках і зазначив, що Департамент проводить активну роботу по роз’ясненню та популяризації цих державних програм.

Він відмітив, що на 2018 рік різними програмами підтримки аграрної галузі загалом передбачена рекордна сума у 7,3 млрд. грн. Зокрема програма часткової компенсації вартості вітчизняної техніки буде збільшена з 20 до 40% і в перелік техніки, що підлягає компенсації» ввійдуть в тому числі комбайни «Скіф» та інше обладнання виробництва Херсонського машинобудівного заводу.

 

 

 

 



Корисні посилання