Зусилля органів районної влади направлені на здійснення контролю за дотриманням прав дітей

01.02.2019 14:07:18
Зусилля органів районної влади направлені на здійснення контролю за дотриманням прав дітей

Питання захисту прав дитини перебувають на постійному контролі у влади району. Систематично при голові районної державної адміністрації за участі служби у справах дітей, районного центру надання соціальних послуг, соціального захисту населення районної державної адміністрації, представника управління юстиції, представників медицини і місцевого відділу поліції та юриста проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини Каховської  районної державної адміністрації. Сьогодні відбулося чергове засідання зазначеної комісії, де розглядалися питання щодо припинення піклування над  дитиною-сиротою та стан соціального супроводу родини, діти якої опинилися в складних життєвих обставинах. З метою об’єктивного повного та всебічного розгляду питань, на засідання комісії запрошені секретар Малокаховської сільської ради, піклувальник.

Як повідомила головний спеціаліст служби у справах дітей Юлія Юдіна, на ім’я голови  районної державної адміністрації надійшла заява від громадянки, яка є піклувальником дитини-сироти щодо звільнення її від даних обов’язків.  Причиною звернення стали складні стосунки та відсутність взаєморозуміння між піклувальником та підопічним. Членами комісії було заслухано думку піклувальника, самої дитини та його старших сестер та брата. На підставі отриманої інформації голова комісії Салтиков Валерій  наголосив, що  діти мають виховуватись в родині. Тому перед службою у справах дітей стоїть завдання знайти нову сім'ю для хлопця.

Однією з найбільш гострих проблем сучасного суспільства є неналежне виконання батьками своїх обов'язків з виховання та утримання дітей, що може призвести до позбавлення батьківських прав батьків. Зусилля органів влади повинні бути направлені, в першу чергу, на здійснення контролю за дотриманням прав дітей та вчасне реагування на виявлені факти порушень законодавства.

З метою запобігання позбавлення батьківських прав комісією розглянуто питання про стан соціального супроводу  родини, що мешкає у селі Малокаховка, діти якої опинилися в складних життєвих обставинах. Доповідала директор центру надання соціальних послуг Бондаренко Юлія. Членами комісії обговорено питання подальшої співпраці органу опіки та піклування та районних служб, спрямованої на захист інтересів дітей та подальшого супроводу родини. Перед центром надання соціальних послуг поставлено цілі:  працевлаштування матері, створення нею умов для повернення дітей із реабілітаційного центру,  проведення профілактичної роботи з матір’ю щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Окрім того було розглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та визначено перелік суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Підсумовуючи засідання, Валерій Миколайович наголосив на тому,  що кожна дитина заслуговує на опіку і любов батьків, позбавлення батьківських прав є крайня міра, тому діяльність усіх структур, які працюють з дітьми повинна бути направлена на здійснення ряду заходів по забезпеченню державних гарантій і конституційних прав дітей.

 

 

Корисні посилання