Зустріч активу Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів з керівництвом району

12.02.2016 11:48:20
Зустріч активу Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів з керівництвом району

Напередодні 27-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану, 12 лютого,  відбулась традиційна зустріч керівництва райдержадміністрації, районної ради із активом Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів.

З громадськими активістами поспілкувалися заступник голови районної державної адміністрації Ольга Вакулич, керуючий справами районної ради Володимир Любак, начальник управління соціального захисту населення Юлія Ільїна, головний спеціаліст з питань внутрішньої політики Інна Бальошенко.

«Сьогодні одним із пріоритетних завдань влади є посилення соціального та медичного захисту найвразливіших категорій громадян, у першу чергу інвалідів, ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів» – зазначила Ольга Вакулич. Сьогоднішня зустріч обумовлена необхідністю проведення аналізу стану виконання Меморандуму про взаємодію і співробітництво між районною державною адміністрацією, районною радою та Каховським районним товариством воїнів-інтернаціоналістів.

В ході зустрічі було проаналізовано досягнення в районі щодо поліпшення соціального захисту сімей загиблих,  воїнів-інтернаціоналістів та окреслено шляхи подальшої взаємодії та співробітництва.

За інформацією Юлії Миколаївни в районі проживають 92 воїна -інтернаціоналіста, з них 60 – учасників бойових дій в Афганістані та 3-члени сімей загиблих військовослужбовців. На обліку в управлінні соціального захисту населення перебувають 64 воїни-афганці, з них 4-інваліди війни. Відповідно до чинного законодавства організація забезпечена приміщенням та обладнанням необхідним для здійснення її статутних завдань.

Для лікування ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їх сімей у ЦРЛ створено спеціальні палати. Протягом 2015 року лікуванням охоплено 60 осіб. У центральній районній аптеці діє відділ з обслуговування ветеранів війни.

Згідно районної програми «Поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2019 роки» проводилася виплата щомісячної стипендії матерям воїнів, загиблих у Афганістані у розмірі 250 гривень. Загалом за 2015 рік виплачено 9,1 тис. гривень.

Але, як зауважила Ольга Леонідівна в цьому році планується збільшення розміру стипендії матерям воїнів – афганців по 500 грн на одну особу в місяць.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветеранам війни, в тому числі воїнам-афганцям та членам їх сімей, надаються пільги на житлово-комунальні послуги за рахунок коштів державного бюджету. В черзі на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває один воїн-афганець, якому буде надана путівка по мірі надходження. Один інвалід війни перебуває в черзі на позачергове забезпечення автомобілем. В 2015 році згідно індивідуальної програми реабілітації один інвалід війни забезпечений технічними засобами реабілітації.

            На виконання Указу Президента України від 14.02.2014р. № 79/2014 воїни-афганці Каховського району отримали відзнаки – пам’ятні медалі «25 років виведенню військ з Афганістану».

У минулому році в рамках відзначення Дня виведення радянських військ з Афганістану напередодні проведено мітинг біля пам’ятника воїнам-афганцям в м.Каховка, фестиваль військово-патріотичної пісні «Пам’ять», та презентація книги «Нас выбрало время».

У рамках відзначення Дня захисника України 14.10.2015 року в с. Семенівка відбулося урочисте відкриття меморіальних дошок загиблому в АТО Колотаєву С. та воїнам-афганцям. Дошки було встановлено на будівлі Семенівського НВК.

З метою забезпечення постійної тісної взаємодії з громадською організацією щодо вирішення питань соціального захисту ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів систематично проводяться зустрічі, круглі столи керівництва районної державної адміністрації та районної ради з активом районної ради ветеранів війни, праці та Збройних Сил та громадської організації

В ході зустрічі також обговорено питання  подальшої фінансової підтримки з боку районної влади громадської організації, та висловилися сподівання щодо написання програми товариства воїнів-інтернаціоналістів та її фінансування з рай бюджету.

Окрім цього учасники засідання обговорили організаційні моменти проведення цьогорічних районних заходів. У 2016 році в рамках відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 27-ї річниці виведення військ із Афганістану в навчальних закладах та закладах культури району протягом лютого триває проведення циклу тематичних заходів,  спрямованих на виховання шанобливого ставлення  та поваги до громадян, які виконували військовий обов’язок та сімей загиблих воїнів, проводяться зустрічі  ветеранів війни з молоддю. Безпосередньо, 15 лютого в районному будинку культури відбудуться урочистості та традиційний фестиваль військово-патріотичної пісні «Пам’ять». Урочистостям передуватиме панахида Свято-Покровському кафедральному соборі, мітинг-реквієм біля меморіалу воїнів-інтернаціоналістів на Алеї Слави та урочисте покладання квітів.

Зустріч пройшла у теплій атмосфері. Підводячи підсумки, Ольга Леонідівна наголосила на необхідності проведення таких заходів та подякувала активістів за проявлену громадську позицію та проведену роботу, спрямовану на патріотичне виховання молодого покоління, зазначила на необхідності нести правду про війну, про ті страждання, що вона несе за собою та висловила сподівання на мирне майбуття та спокій у державі.

Корисні посилання