Зустріч із громадою с. Олексіївка

26.05.2016 15:09:57
Зустріч із громадою с. Олексіївка

20 травня 2016 року відбулася робоча зустріч з громадою села Олексіївка. На порядку денному – питання інвестиційного розвитку території, об’єднання громад та пониження ступеню Олексіївської загальноосвітньої школи.

Для участі у громадських слуханнях з приводу встановлення вітроелектростанції в адміністративних межах Олексіївської сільської ради було запрошено керівника ТОВ «Віндкрафт Каланчак» Анатолія Власенка.

Визначеним підприємством заплановано встановлення близько 60 вітроустановок, замовлено розробку детального плану території. Під час зустрічі з громадою обговорено питання можливого негативного впливу вітряків на навколишнє середовище, розташування установок, будівництва доріг та інвестиційної складової в соціальний розвиток села. Більшість присутніх представників громади підтримали реалізацію даного проекту.

Секретар Каланчацької селищної ради Світлана Харченко, яка представляла селищну раду, як ініціатора об’єднання, провела роз’яснювальну роботу та поінформувала щодо перспективи приєднання Олексіївської сільської ради до Каланчацької селищної ради.

Необхідно зазначити, що Олексіївська сільська рада межує лише з Олександрівською сільською радою Каланчацького району, що вже дала згоду на приєднання до Каланчацької селищної.

Представниками громади було висловлено різні думки на дану пропозицію. Насамперед, жителів турбує розподіл коштів між селами об’єднаної громади. З даного приводу виступили голова районної державної адміністрації Ганна Загорулько, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ірина Алєєва, які докладніше розповіли про шляхи вирішення порушених питань, про те, що в першу чергу громада села повинна бути ініціативною, спроможною самостійно вирішувати свої питання, активно приймати участь у проектах, спрямованих залучити додаткове фінансування. Було зауважено, що від Олексіївської сільської ради не надходило жодної пропозиції щодо бачення розвитку об’єктів соціальної сфери.

За результатами обговорення даного питання, громадою прийнято рішення винести його на розгляд сесії сільської ради.

З метою покращення якості освіти, враховуючи те, що витрати на одного учня Олексіївської школи втричі перевищують нормовані, а також беручи до уваги показники якості надання освітніх послуг в Олексіївській загальноосвітній школі протягом останніх років, а це відсутність учасників обласних та переможців районних олімпіад тощо, з 01 вересня 2016 року заплановано реорганізацію Олексіївської загальноосвітньої школи з І-ІІІ до І-ІІ ступеню. У зв’язку з чим буде організовано підвіз учнів старших класів до Олександрівської загальноосвітньої школи. Про ці питання детально розповіла присутнім начальник відділу освіти районної державної адміністрації Анастасія Калініна.

По завершенню зустрічі було відвідано Олексіївську загальноосвітню школу та ясла-садок «Дзвіночок». З керівниками визначених закладів проведено огляд приміщень, обговорено проблемні питання та намічено шляхи вирішення деяких з них.

Корисні посилання