Звіт про громадське обговорення щодо модернізації Алеї Героїв Незалежної України та реконструкції площі Свободи в обласному центрі

04.02.2021 14:23:03

1. Найменування органу виконавчої влади, який проводив обговорення: Херсонська обласна державна адміністрація.

2. Зміст питання або назва проєкту акта, що виносилися на обговорення: Модернізація Алеї Героїв Незалежної України та реконструкція площі Свободи в обласному центрі. Громадське обговорення проводилось у форматі зустрічі з громадськістю.

3. Інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні:

Представники громадськості, учасники антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил та родин загиблих Героїв, депутати рад різних рівнів та їх помічники, представники обласної спілки архітекторів України, представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації та Херсонської міської ради, журналісти.

4. Інформація про пропозиції, що надійшли до Херсонської обласної державної адміністрації:

1.Осучаснити меморіал на Алеї Героїв Незалежної України. Ідеї:

  •  вшанування пам’яті загиблих під час російсько-української війни. (О.Зайченко, І.Усачова, Р.Бараненко, О.Погомій);
  • меморіал загиблим борцям за незалежність усіх часів (І.Старостенко);

2. Зібрати пропозиції/ідеї від громадських організацій, жителів щодо концепції Алеї Героїв Незалежної України, шляхом створення комунікативного майданчика у соціальній мережі Фейсбук (В.Карпова, М.Линецький, О.Погомій);

3.Організувати ще одні публічні громадські обговорення стосовно наданих пропозицій/ідей.

4.Створити робочу групу за участю представників обласної та міської влади, учасників АТО/ООС, родин загиблих, ІГС, громадськості, представників ЗМІ, архітекторів, яка напрацює пропозиції до положення про відповідні конкурси. (Д.Белий, В.Карпова).

5.Оголосити конкурс із обов’язковим інформаційним супроводом для подальшої реалізації проєкту – осучаснення меморіал на Алеї Героїв Незалежної України. (спільна пропозиція усіх учасників зустрічі).

6. У конкурсну комісію залучити незалежних фахівців з інших областей.

5. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

  1. Звернутися до Херсонської міської ради з пропозицією щодо встановлення меж ділянки під меморіал на Алеї Героїв Незалежної України.
  2. Провести збір ідей щодо модернізації Алеї Героїв Незалежної України в соціальних мережах.
  3. Створити робочу групу щодо модернізації Алеї Героїв Незалежної України та реконструкції площі Свободи в обласному центрі.
  4. Оголосити відкритий конкурс на кращі проєкти модернізації Алеї Героїв Незалежної України та реконструкції площі Свободи в соціальних мережах.

Корисні посилання