Звіт про проведення «круглого столу» на тему: «Відкриття відділень паліативної та хоспісної допомоги в районах Херсонської області»

19.05.2017 08:24:01

Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03 листопада 2010 року (зі змінами), Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації    23 травня 2017 року проведено засідання за «круглим столом» на тему: «Відкриття відділень паліативної та хоспісної допомоги в районах Херсонської області».

В заході взяли участь: представники обласних громадських організацій та засобів масової інформації, головний позаштатний спеціаліст з паліативної та хоспісної медицини Департаменту охорони здоров`я М.Кутюк, головний лікар КЗ «Обласна лікарня «Хоспіс» І.Васильєв.

У ході засідання обговорювали можливості наближення паліативної та хоспісної медичної допомоги до населення області шляхом відкриття нових відділень на базі центральних районних лікарень, необхідність збільшення вдвічі ліжкового фонду обласної лікарні «Хоспіс» і створення виїзних бригад з надання паліативної та хоспісної допомоги. Також обговорювались проблеми з забезпеченістю наркотичними анальгетиками та можливості створення відкритої електронної черги для цієї групи пацієнтів.

У результаті засідання прийнято рішення продовжувати перемовини з головними лікарями центральних районних лікарень щодо перепрофілювання у хоспісні ліжка цілодобових стаціонарів в медичних закладах на умовах співфінансування з районних бюджетів.

Корисні посилання