Звіт щодо участі в роботі круглого столу «Розвиток малих виробників харчових продуктів. Реєстрація та захист географічних зазначень в Україні»

30.06.2017 11:03:05
Звіт щодо участі в роботі круглого столу «Розвиток малих виробників харчових продуктів. Реєстрація та захист географічних зазначень в Україні»

29 червня 2017 року о 10:30 в м. Нова Каховка Херсонської області (просп. Дніпровській, 23, виконавчий комітет Новокаховської міської ради, мала зала) за сприянням Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, комунальним підприємством «Агенція регіонального розвитку» Новокаховської міської ради проведено круглий стіл на тему «Розвиток малих виробників харчових продуктів. Реєстрація та захист географічних зазначень в Україні».

Круглий стіл проводився в рамках міжнародного проекту «Місцеві смаки АА: V 4 для коротких харчових ланцюгів та Географічні Зазначення в Грузії, Молдові, Україні», за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

Метою вказаного міжнародного проекту є збільшення доходів дрібних фермерів, мікро-фермерів і мікропідприємств в Грузії, Молдові та Україні за допомогою комплексної технічної, організаційної та маркетингової допомоги і підтримки в обробці, просуванні і продажу місцевих продуктів в рамках зменшення ланцюга поставок продовольства від виробника до кінцевого покупця.

В роботі круглого столу прийняли участь іноземні делегації з Польщі, Словенії, Угорщини, Білорусі та Грузії, представники Київської компанії «Patent and Trademark attorneys», ТОВ «Брендингове агентство «Грейдс», Департаментів обласної державної адміністрації: агропромислового розвитку, інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики, Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Херсонського державного аграрного університету, підприємці, фермери, керівники харчової та переробної галузі, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, громадських організацій та засобів масової інформації області.

Під час проведення вказаного заходу обговорювалися питання щодо безпеки харчових продуктів та схем захисту географічних зазначень в Україні, а також розширення асортименту продукції місцевих товаровиробників в мережі роздрібної торгівлі.

Спікерами круглого столу окреслено перспективи розвитку місцевих мікро-товаровиробників харчових продуктів, необхідність застосування ними власних торгових марок та географічних зазначень,які є інноваційним інструментом розвитку та підвищення конкурентоспроможності. Також, розглянуто концепцію географічних зазначень, особливості їх застосування та реєстрації в Україні. Так, ними поінформовано присутніх про те, що в Україні вже розроблений законопроект щодо маркування продукції відповідно до географічних зазначень, який знаходиться на обговоренні в профільному комітеті Верховної Ради України. Експерти зауважили, що протягом цього року закон буде прийнято, та запропонували учасникам заходу висловити свої пропозиції щодо необхідності внесення в нього поправок. Перш за все, присутні запропонували вибрати десять продуктів, які вирощуються або виробляються в Херсонській області, і просувати їх на внутрішньому та європейському ринках. В свою чергу, представники міжнародного проекту «Місцеві смаки АА: V 4 для коротких харчових ланцюгів та Географічні Зазначення в Грузії, Молдові, Україні», проводили паралелі в цьому питанні з Молдовою, де завдяки їх участі була змінена законодавча база, що не давала раніше можливості розвитку дрібним і середнім бізнесменам навіть подавати заявки на таке маркування. Завдяки активній участі поляків та громадських об'єднань, молдавські виробники змогли маркувати варення з рожевих пелюсток.

Під час дискусії з вище піднятих питань фермери Херсонської області висловили бажання зареєструвати відповідно до географічних зазначень власні торгівельні марки, які будуть використовуватися при маркуванні спецій з шафрану та настоянки з нього, а також херсонського кавуна, який завдяки природно-кліматичній зоні області має унікальні смакові якості.

Спікери круглого столу, вислухавши та обговоривши вищезазначені пропозиції сільгосптоваровиробників, погодилися з ними та висловили необхідність більш тісної співпраці з представниками комунального підприємства «Агенція регіонального розвитку» Новокаховської міської ради, які надаватимуть необхідну юридичну підтримку в оформленні відповідного пакету документу для реєстрації вищенаведених торгових марок.

Корисні посилання