Звернення голови обласної державної адміністрації з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

01.12.2019 00:45:20
Звернення голови обласної державної адміністрації з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Дорогі земляки!

Сьогодні в центрі уваги всієї світової спільноти одна з глобальних проблем людства – СНІД. Ця наразі невиліковна хвороба відбирає життя в мільйона людей у світі щороку – такою високою є ціна за легковажну і безпечну поведінку.

Боротьба з ВІЛ/СНІДом продовжується понад 30 років. Наша держава, на жаль, досі залишається серед лідерів у Європі за темпами захворюваності та поширеності ВІЛ-інфекції. Так, в Україні у 2018 році інфікувалось вірусом імунодефіциту людини близько 13 тис. осіб, вперше діагностовано ВІЛ-інфекцію у майже 16 тис. осіб.

Будь-яка хвороба, в тому числі й СНІД, несе із собою біль та страждання цілих сімей, які поширюються разом з вірусом ВІЛ-інфекції. Проте цієї біди можна уникнути, якщо знати більше про хворобу, шляхи інфікування, про свій статус щодо ВІЛ і не допустити інфікування.

В усіх медичних закладах області доступне безкоштовне конфіденційне тестування на ВІЛ та консультація лікаря. ВІЛ-інфікованим надається спеціальне лікування, яке дозволить продовжувати повноцінне життя.

Я звертаюся передусім до молоді! Будьте відповідальними й обережними, адже саме від безпечної щодо ВІЛ-інфікування поведінки залежить ваше здоров’я – це ризиковані статеві стосунки або вживання ін’єкційних наркотиків.

Цінуймо себе, бережімо найважливіше – здоров’я!

З повагою

Голова Херсонської обласної державної адміністрації                                                                                Юрій ГУСЄВКорисні посилання