Звіт про проведення стаді-туру «Розвиток сільських територій через обслуговуючу кооперацію» у рамках Міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ»

07.10.2016 08:29:59
Звіт про проведення стаді-туру «Розвиток сільських територій через обслуговуючу кооперацію» у рамках Міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ»

04 жовтня 2016 року Департаментом агропромислового розвитку обласної державної адміністрації спільно з Міжнародним проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» організовано проведення стаді-туру «Розвиток сільських територій через обслуговуючу кооперацію».

У заході взяли участь в.о. заступника голови Херсонської облдержадміністрації Рищук Є.М, представники Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, голови сільських та селищних рад районів області, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Херсонської, Сумської, Миколаївської, Черкаської, Кіровоградської, Запорізької, Хмельницької та Одеської областей.

Під час наради обговорені питання щодо ролі, значення та перспектив розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації на селі, як інструменту самодопомоги та самоорганізації фермерських та особистих селянських господарств, а також проблемні питання, які виникають у ході їх господарської діяльності.

img_6955Представники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів молочного напрямку діяльності з 8 областей України, презентували досвід у використані нових технологій з переробки молочної сировини.

Крім того, учасники заходу відвідали СОК «Марфушка» у Скадовському районі, який було створено у рамках Міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», ознайомилися з особливостями його діяльності (становлення і розвиток кооперативу віл надання  послуг зі збору, охолодження та реалізації молока до переробки) та наочно побачили результат успішного досвіду співпраці виробників сільськогосподарської продукції з проектами міжнародної технічної допомоги. На сьогодні даний кооператив вже переробляє понад 1 тонну молока в день, має власну торгову точку та  збільшує асортимент своєї продукції.

Корисні посилання