Звіт про вжиті заходи по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності на території Херсонської області у IV кварталі 2016 року

05.01.2017 15:12:38

Відповідно до виконання законодавства України у сфері захисту прав інтелектуальної власності обласною державною адміністрацією за ІV квартал 2016 року була проведена наступна робота.

09 грудня 2016 року проведено засідання координаційної ради, на розгляд якої були винесені наступні питання:

надання інформації щодо показників рівня правопорушень на території області за IV квартал поточного року;

обговорення пропозицій щодо проведення заходів, націлених на попередження та протидію правопорушень у сфері інтелектуальної власності на 2017 рік: проведення навчальних семінарів для особистого складу управлінь національної поліції на території області з питань документування та подальшого розгляду правопорушень у сфері інтелектуальної власності, проведення заходів серед населення області з метою інформування про види порушень у даній сфері, відповідальність за їх скоєння;

звіт щодо наявності основних проблем попередження правопорушень у сфері інтелектуальної власності на території області для забезпечення висвітлення у засобах масової інформації.

Так, обласною державною адміністрацією на офіційному веб-сайті у рубриці «Інтелектуальна власність» висвітлено основні проблеми попередження правопорушень у сфері інтелектуальної власності на території області.

Також у вказаній рубриці висвітлюється діяльність координаційної ради та надаватимуться звіти за проведену роботу у сфері інтелектуальної власності щоквартально.

У відповідності з визначеним порядком, члени координаційної ради надають інформацію щодо виявлених правопорушень у сфері інтелектуальної власності на території області для подальшого інформування щокварталу Державної служби інтелектуальної власності України про вжиті заходи.

Управлінням захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України поінформовано, що за період 2016 року виявлено та відповідно складено протоколи про адміністративні правопорушення щодо незаконного використання об’єкта права інтелектуальної власності у двох випадках, а також розпочато кримінальне провадження та проводиться розслідування щодо незаконного використання знаку для товарів і послуг відомої іноземної компанії.

З початку 2016 року вилучено близько 200 контрафактної продукції, а саме оптичні диски.

За інформацією Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, управління Служби безпеки України в Херсонській області, Держпродспоживслуби у Херсонській області, управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації, управління культури обласної державної адміністрації – вказаними органами не виявлено правопорушень у сфері інтелектуальної власності на території Херсонської області за період ІV кварталу 2016 року.

З урахуванням вимог Державної служби інтелектуальної власності України, у I півріччі 2017 року планується проведення засідання координаційної ради.

Корисні посилання