Обговорено питання щодо трансформації ЦНАПів РДА

29.04.2020 16:08:22
Обговорено питання щодо трансформації ЦНАПів РДА

Сьогодні, 29 квітня 2020 року, відбулася робоча зустріч (відеоконференція) з обговорення питання щодо трансформації центрів надання адміністративних послуг, утворених районними державними адміністраціями, та передачі їх до органів місцевого самоврядування, під головуванням заступника Міністра цифрової трансформації України Людмили Рабчинської, за участі народного депутата України Лариси Білозір, експертів Офісу реформ адміністративних послуг (Проект SURGe) та Програми «U-LEAD з Європою».

Участь у відеоконференції взяли також представники обласних державних адміністрацій 6 областей, які стали пілотними в цьому напрямку, а саме – Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської та Чернігівської ОДА.

Від Херсонської області прийняли участь – заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Богданович та начальник відділу цифрових послуг управління інформаційних технологій обласної державної адміністрації Павло Кулик.

Людмили Рабчинська розповіла, що починаючи з осені 2019 року з існуючих нині 392 РДА процес трансформації ЦНАПів РДА в ЦНАПи ОМС пройшли вже 20 РДА. Наголосила, що напрацьовані детальні рекомендації по 6 пілотним областям, які, в свою чергу, вже мають чіткі Плани заходів, затверджені відповідними розпорядженнями голів обласних державних адміністрацій.

Представник Мінцифри Наталія Марчук зауважила, що до кінця 2020 року всім ЦНАПам РДА мають допомогти здійснити цю трансформацію та перевести їх в ОМС.

Лариса Білозір поінформувала про законопроект № 2679 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі», яким передбачені норми трансформації ЦНАПів РДА в ЦНАПи ОМС. Наголосила, що його найближче доопрацювання та прийняття пришвидшить процес передачі вказаних ЦНАПів.

Павло Кулик доповів, що в Херсонській області розроблено такий План заходів із забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг у Херсонській області та затверджено розпорядженням голови ОДА від 30.09.2019 року № 660.

Так, за результатами спільної роботи ОДА з РДА та ОМС протягом 2019 року - з початку 2020 року після заключення відповідних угод/меморандумів між ЦНАПом РДА та ОМС відбулося відкриття таких ЦНАПів в ОМС, а саме:

- Білозерська РДА – Білозерська ОТГ;

- Високопільська РДА – Високопільська ОТГ;

- Горностаївська РДА – Горностаївська ОТГ

- Іванівська РДА – Іванівська ОТГ;

- Каховська РДА – м.Каховка;

- Новотроїцька РДА – смт Новотроїцьке;

- Чаплинська РДА – Чаплинська ОТГ.

5 ЦНАПів РДА вже ліквідовано. 2 ЦНАПи РДА – Голопристанської та Новотроїцької - знаходяться в стадії ліквідації з 01.01.2020 року та послуги не надають. ЦНАП Горностаївської РДА на даний момент ще продовжує працювати в одному приміщенні з ЦНАПом Горностаївської ОТГ.

Представники Програми «U-LEAD з Європою» наголосили на продовженні дії Програми та виконанні всіх її зобов’язань по створенню ЦНАПів в Україні.

Окрему увагу приділив представник Програми «U-LEAD з Європою» Петро Макаренко напрацьованому разом Плану заходів із забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг у Херсонській області. Відзначив його високу ефективність і наявний вплив на процес трансформації ЦНАПів РДА в ОМС. Наголосив на подальшій плідній співпраці та додатковій підтримці Херсонській обласній державній адміністрації, зокрема відділу цифрових послуг, який керує питання трансформації ЦНАПів області.

На завершення відеоконференції домовилися про наступні такі зустрічі з кожною обласною державною адміністрацією окремо за узгодженим графіком.

Корисні посилання