Розпочалася цифровізація бібліотек Херсонщини — передали 200 комп'ютерів

26.07.2021 15:17:51
Розпочалася цифровізація бібліотек Херсонщини — передали 200 комп'ютерів

Сьогодні в бібліотеці імені Олеся Гончара для громад Херсонщини передали 200 комп’ютерів, які буде встановлено в сільських бібліотеках. Завдяки цьому жителі сіл зможуть підвищити рівень своїх цифрових навичок, користуватися послугами державних та приватних сервісів та матимуть вільний доступ до інтернету.

Серед тих, хто сьогодні отримав техніку, - директорка Великолепетиської центральної бібліотеки Юлія Слабко. У рамках проєкту громада отримала 4 комп’ютери, які направляться до Катеринівської та Костянтинівської сільських бібліотек.

“Зараз ми жимем в ері комп’ютерної техніки, коли всі послуги переходять в онлайн. Однак ці бібліотеки не мають жодного комп’ютера, тому для них це буде надзвичайно важливо, адже люди прагнуть освоювати цифрові навички, а також це дозволить збільшити кількість відвідувачів бібліотек”, - поділилась Юлія Слобко. 

Це частина масштабного національного проєкту з передачі 5000 комп’ютерів бібліотекам всією Україною, що має на меті перетворити бібліотеки на сучасні хаби цифрової освіти. 

Керівниця проєкту Дія.Цифрова освіта Руслана Коренчук наголосила, що метою проєкту Дія.Цифрова освіта є навчити 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки, і завдяки таким ініціативам ми наближаємось до досягнення мети.

“Володіння цифровою грамотністю спрощує життя, робить його більш комфортним і щасливим. Вам не потрібно стояти в чергах — ви зможете отримати державні послуги онлайн. Ви зможете спілкуватися з рідними через соціальні мережі”, — заявила Руслана Коренчук. 

На реалізацію проєкту не витрачаються кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки переданню техніки партнерами — Favbet Foundation, а також за сприяння Офісу Президента, Української бібліотечної асоціації (УБА) та обласних відділень УБА.

Кураторка проєктів Благодійного фонду Favbet Foundation Маріанна Ковеня поділилась: “Сьогодні розвиток цифрового середовища та глобальної мережі охоплює практично всі сфери життя. Наш фонд підтримав проєкт з цифровізації бібліотек, адже саме тут люди можуть реалізувати свою потребу в цифровій освіті. Сподіваємось, що наші подарунки допоможуть жителям Херсонщини отримати сучасний доступ до знань, а бібліотекам оцифрувати архівні фонди та завжди залишатися актуальними для читача”.

Заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку області Павло Кулик поділився планами стосовно цифрової трансформації Херсонщини:

“Найближчим часом я планую винести на розгляд сесії Херсонської облради концепцію цифрової грамотності населення. Також хочу, щоб до цієї роботи долучалися й територіальні громади області. Тому в кожній громаді буде цифровий лідер, який допомагатиме в реалізації всіх ініціатив. Переконаний, що нам разом вдасться змінити рівень цифрової грамотності Херсонщини”, - зазначив Павло Кулик. 

Додамо, що підвищити рівень своїх цифрових навичок може кожен охочий. Для цього Мінцифра створила 62 освітні серіали, які можуть навчити вас цифровій грамотності. Тут є уроки різної складності: від створення електронної пошти до цифрової безпеки. Також серіал підійде для різних вікових категорій. 

Спочатку радимо вам пройти цифрограм, аби за пів години визначити рівень своїх навичок. Потім ви зможете підтягнути свої знання за допомогою освітнього серіалу.Корисні посилання