63,5% мешканців Херсонщини проживають у спроможних ОТГ

14.05.2019 11:32:07
63,5% мешканців Херсонщини проживають у спроможних ОТГ

На цьому наголосив т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій, сьогодні, 14 травня, під час засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.
У роботі засідання взяли участь директор місцевого відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Оксана Силюкова, радник з питань децентралізації Центру Леонід Жовтило, експерти з питань місцевого самоврядування та працівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відкриваючи засідання, Дмитро Бутрій поінформував присутніх про хід реалізації Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» , і зазначив: «В області вже створено 30 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшло 103 сільських, селищних та міських територіальних громад. Об’єднані територіальні громади охоплюють 32 % площі Херсонщини. 
Також Дмитро Бутрій наголосив, що не можна зупинятися на досягнутому, потрібно продовжувати втілювати реформи децентралізації в життя.

«Цей процес вже розпочався. У Верховній Раді України зареєстровано законопроекти, що передбачають формування нового районного поділу семи областей, серед яких і Херсонська», - розповів Дмитро Бутрій.

Учасникам засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області було запропоновано презентаційні матеріали, які представив експерт з питань місцевого самоврядування Юрій Ганущак. Він ознайомив присутніх із досвідом європейських країн, з сучасними  вимогами та стандартами щодо  адміністративно-територіального устрою.Корисні посилання