Андрій Гордєєв розповів про забезпечення енергоефективності регіону

12.12.2017 16:04:57
Андрій Гордєєв розповів про забезпечення енергоефективності регіону

12 грудня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв дав інтерв’ю журналістам телеканалу «Херсон Плюс» щодо енергетичної безпеки регіону.

- Які кроки були зроблені державою та, зокрема, що було втілено на Херсонщині, щоб скоротити споживання природного газу до кінця 2020 року?

Підтримуючи завдання Держави в напрямку енергоефективності та раціонального використання енергоресурсів, зокрема зменшення споживання природного газу Херсонська область активно працює в цьому напряму.

Особливо, ця робота проводиться в закладах соціально-бюджетної сфери, а саме проводяться роботи з модернізації та заміни котлів з переведенням їх на альтернативні види палива.

Приміром протягом 2015 року для заміщення споживання природного газу виконано роботи по переведенню 13 котелень закладів соціально-бюджетної сфери на альтернативні види палива у населених пунктах м. Херсона, Білозерського, Чаплинського, Великоолександрівського, Скадовського, Нововоронцовського, Генічеського районів.

Проведені заходи дали змогу зменшити споживання природного газу на 457,4 тис. куб.м на рік, що складає 3 % від загального обсягу спожитого природного газу бюджетною сферою.

Протягом 2016 року була надана фінансова підтримка з державного бюджету, що дозволило продовжити роботу в цьому напрямі. Були реалізовані проекти з переведення на альтернативне паливо:

- ясла-садок Чорнобаївської сільської ради,

- КЗ «Генічеська центральна районна лікарня»,

- загальноосвітня школа № 4 м. Генічеська,

- загальноосвітня школа с. Первомайське Верхньорогачицького району,

- КЗ Верхньорогачицької центральної районної лікарні.

- в м. Генічеськ переведено на альтернативне паливо 3 дитячих садка: «Казка», «Теремок», «Червона шапочка».

Крім того, за рахунок коштів місцевих бюджетів переведено котельні на альтернативні види:

- в м. Херсоні - в КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних».

- в Бериславському районі - в КЗ «Бериславський медичний коледж».

- в Білозерському районі - в КЗ «Білозерський ЦПМСД».

В результаті вдалося досягти зменшення споживання природного газу у порівнянні з 2015 роком на 826 тис куб. м, або на 5 % від загального обсягу спожитого природного газу бюджетною сферою у 2015 році.

У 2017 році здійснено технічне переоснащення 6 котелень на використання альтернативного виду палива:

-Великоолександрівський район - Новокалужська ЗОШ;

- м. Гола Пристань, котельня №7 МКП «Міськтеплоенерго»- забезпечення теплом закладів соціального призначення;

- м. Нова Каховка, фельшердсько-акушерський пунк с.Нові Лагері;

- та 2 котельні для опалення закладів соціального призначення.

Взагалі в м. Нова Каховка із 51 котелень, які забезпечують теплом соціальну сферу, вже 10 котелень, або (20%) працюють на альтернативних видах палива (пелети, брикети).

- Білозерський район, модернізація котельні Посад-Покровської амбулаторії загальної практики сімейної медицини

 - Говорячи про розвиток альтернативної енергетики на Херсонщині, варто наголосити на виробництві брикетів. Чи виробляють їх у нашій області?

В нас є багато біовідходів, які ми можемо застосовувати у виробництві. Так, наприклад, на Херсонському механічному заводі брикети виготовляють з вугільного пилу. Також їх виробляють у Скадовську, Білозерці, Каховці, Генічеську, Голій Пристані.

- Які є регіональні програми, що допомагають забезпечити енергефективність області?

На сьогодні існує державна програма «теплі кредити», яку ми також прийняли на рівні обласної ради. Суть її полягає в тому, що держава компенсує частину вартості кредиту, яка людина бере для утеплення власного будинку. У співфінансуванні беруть участь також міська, обласна та районна рада. У сумі загалом компенсація виходить близько 50 %.

Коментуючи реалізацію державної політики щодо скорочення споживання природного газу у бюджетній сфері та застосування альтернативних видів палива в області, голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв підкреслив, що показник переведення котелень на альтернативний вид палива – визначено державою, як один із рейтингових, за яким здійснюється оцінка ефективності діяльності місцевої влади. Тому, ми спільно з керівництвом районів та міст області працюємо у цьому напрямку, надаємо допомогу в реалізації проектів, створюємо теплі і комфортні умови перш за все в лікарнях, дитячих садках та школах, а також забезпечуємо цим соціально-економічний розвиток регіону.

Обласною державною адміністрацією розроблено перелік основних заходів з розробки цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери використання та виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива Херсонської області на 2018-2023 роки.

Одними з першочергових заходів по підготовці проекту Програми є проведення енергетичних обстежень (аудитів) будівель всіх закладів соціальної сфери та адміністративних будівель обласного підпорядкування з розробкою енергопаспортів та енергетичних сертифікатів (89 закладів, 250 будівель) – І етап розробки Програми. Це необхідно для обґрунтованого визначення першочергових заходів зі скорочення споживання енергетичних ресурсів, у першу чергу природного газу.

За результатами проведеної роботи пріоритетним завданням буде подальше переведення об’єктів бюджетної сфери на використання альтернативних видів палива.

Більше детально по цій темі ви дізнаєтеся, переглянувши передачу «Шлях до Європи», яка вийде в ефір 22 грудня о 19.40 на телеканалі «Херсон Плюс».



Корисні посилання