Дмитро Бутрій: Толерантність для Херсонщини має особливе значення

16.11.2017 08:22:21
Дмитро Бутрій: Толерантність для Херсонщини має особливе значення

16 листопада у світі відзначається День толерантності. Херсонщина приєдналася до відзначення цього Дня і проводить урочисті заходи за участю представників національно-культурних товариств, яких в області налічується 56, та 115 національностей.

З нагоди свята в.о. першого заступника голови ОДА Дмитро Бутрій висловив свою думку з приводу необхідності в сучасному суспільстві бути толерантним до думок та поглядів інших людей незалежно від їх віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри, адже толерантність - це ще вміння чути та поважати думку іншого.

«Міжнародний день толерантності відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995-му за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. ЇЇ принципи як основні права і свободи закріплені в законодавчих актах і проголошені в загальній декларації прав людини, Міжнародному пакті про цивільні, політичні, економічні, соціальні і культурні права, Європейській Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Міжнародній конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього, Декларації про права осіб, що належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин та інших», - зазначив він.

Що для Вас є толерантністю в суспільстві? Наскільки важливо сповідувати принципи толерантності?

Дмитро Бутрій: Як заявлено в Декларації, толерантність – «це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Принципи, закріплені у Загальній декларації прав людини, проголошують неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього. Відзначення Дня толерантності набуває особливого значення в умовах сьогодення, розуміючи важливість спокою та миру в суспільстві, що веде до добробуту, благополуччя та гармонії.

В наш час зростання масштабів взаємозалежності та глобалізації пропагування терпимості має особливу важливість.

Але як це можна проілюструвати конкретно саме на прикладі Херсонщини?

Історично так склалося, що толерантність має велике значення саме для Херсонщини. Бо вона заселялася представниками різних національностей, які вносили свою частку в її освоєння і розбудову.

Тому зібравшись з представниками різних національно-культурних товариств, ми зрозуміли наскільки багата палітра громадянського суспільства у нас в області, скільки існує спільного та водночас індивідуального у кожного з її мешканців. Так у нас, крім українців, які згідно перепису населення складають понад 80 відсотків, є ще 115 представників інших національностей - це і росіяни, білоруси, вірмени, молдовани, турки, кримські татари, роми, євреї тощо. Найбільш чисельні мають свої національно-культурні товариства у кількості 56.

В сучасних умовах, коли проти України йде агресія, коли ворог хоче нас роз’єднати ми розуміємо, що нам для того, щоб перемогти зовнішні негативні впливи потрібно бути згуртованими, консолідованими. Це розуміють і представники усіх національностей, тому йдучи назустріч їх ініціативам, розпорядженням голови ОДА № 847 від 7 листопада цього року ми створили обласну раду з питань національностей та корінних народів при обласній державній адміністрації. Таким чином у ній представлені усі національності, що населяють область, та ми можемо спілкуватися, краще розуміти проблеми один одного та спільно об’єднати зусилля на користь розвитку Херсонщини, забезпечення її миру та стабільності. Адже підкреслю ще раз – Херсонщина це той регіон, від якого сьогодні залежить безпека та стабільність усієї держави.Корисні посилання