ДО УВАГИ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ! Протруєння насіння - захист посівів від хвороб і шкідників та запобігання втрат урожаю 2016 року

19.01.2016 13:53:40
ДО УВАГИ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ! Протруєння насіння - захист посівів від хвороб і шкідників та запобігання втрат урожаю 2016 року

Обстеження посівів озимих зернових культур навесні 2015 року показало найбільший розвиток хвороб на тих посівах, де насіннєвий матеріал був оброблений протруйниками, які мають в своєму складі одну діючу речовину. Тому, з метою захисту посівів озимини врожаю 2016 року, слід обов’язково звернути увагу на вибір протруйників, які мають у своєму складі декілька діючих речовин (системні протруйники).

Протруєння насіння можна робити як завчасно (за 2-3 тижні), так і безпосередньо перед сівбою. Завчасне протруювання особливо ефективне для захисту рослин від сажкових хвороб.

Системними протруйниками, які знищують зовнішню і внутрішню інфекцію, краще оздоровлювати насіння за день, або в день сівби. Застосовують Віал ТТ, в.с.к, 0,3-0,4 л/т, Вінцит мініма, к.с., 1-1,25 л/т, Вінцит 050 CS, к.с., 2 л/т, Вітавакс 200 ФФ, в.с.к., 2,5-3 л/т, Кінто дуо, КС, 2-2,5 л/т, Колфуго супер, в.с., 3 л/т, Ламардор про 180, ТН, 0,5-0,6 л/т, Максим стар, т.к.с., 1-1,5 л/т, Нупрід макс, ТН, 2 л/т, Селест топ, ТН, 1-2 л/т, Сертікор, т.к.с., 0,75-1,0 л/т, ТМТД, КС, 3-4 л/т, Фундазол, ЗП, 2-3 кг/т та інші.

З метою підвищення стійкості рослин проти вірусних хвороб та інших шкідливих організмів одночасно з протруюванням насіння рекомендовано проводити обробки мікроелементами (сполуки добирають з урахуванням результатів агрохімічного аналізу ґрунту), а для стримування росту, підвищення морозостійкості, посухостійкості та покращення фізіологічних показників – біостимуляторами росту (Агростимулін, Емістим с, тощо).

За вимушеної сівби зернових після колосових попередників, насіння за 1-5 днів до сівби обов’язково обробляють інсектицидними протруйниками. Також це рекомендовано робити і при протруєнні всього насіння. Цей захід забезпечує токсикацію насіння, проростків та сходів протягом 2-3 тижнів і буде ефективним проти ґрунтових шкідників та шкідників сходів – хлібної жужелиці, цикадок, попелиць, злакових мух.  Для здійснення токсикації насіння використовують Імідор про, КС, 1,0 л/т, Ін Сет, ВГ, 0,75 кг/т; Круїзер 350 FS, т.к.с., 0,4-0,5 л/т, Нупрід Макс, т.к.с., 2,0 л/т, Юнта квадро 373,4 FS, т.к.с., 1,5-1,6 л/т та інші дозволені Переліком протруйники.

Здійснення цих заходів можливо одночасно з використанням повних норм розходу по кожному препарату.

При здійсненні протруєння насіння слід обов’язково дотримуватись техніки безпеки при роботі з пестицидами, та залучати до роботи осіб, які мають допуски на право здійснення цих робіт.

Корисні посилання