Геннадій Зубко: Енергоефективність забезпечить споживачів теплом та захистить енергонезалежність держави

13.05.2016 14:56:09
Геннадій Зубко: Енергоефективність забезпечить споживачів теплом та захистить енергонезалежність держави

Три ключові завдання енергоефективності держави – забезпечення споживачів теплом, убезпечення їх від зайвого споживання та захист енергетичної незалежності держави. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час ІІ Форумуенергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель», що відбувається 12 травня у Києві.

«Енергетична незалежність країни коштує дорого. Адже 25 років Україна втрачала незалежність, маючи дешевий  російський газ. Сьогодні маємо платити менше як за рахунок економії, так і внаслідок  значно вищої якості енергоспоживання», – наголосив Геннадій Зубко.

На його думку, головний постулат української енергоефективності – споживати ресурси по-європейськи. «Ми розробили глобальну стратегію реформи енергоефективності. Її фундамент – Фонд енергоефективності. Фонд дозволить монетизувати субсидії та перетворити їх в інвестиції в енергоефективність. Маємо здійснити комплексну термомодернізацію і в 2,5 раза скоротити споживання газу. Результатом стануть нові робочі місця, справедливі ціни за якісні послуги та енергетична незалежність України», – наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець зазначив,  що ключовою умовою реформи енергоефективності є впровадження в країні прозорого ринку житлово-комунальних послуг. «Законодавство має стимулювати кожного громадянина до активної участі в енергоефективності. Необхідно долучити до цього процесу усіх громадян, зокрема і тих, хто отримує субсидії», – зазначив Геннадій Зубко.

У свою чергу керівник Групи підтримки України Пітер Вагнер під час ІІ Форуму енергоефективногопартнерства наголосив, що Європейський Союз підтримує кроки Уряду України щодо подальшого реформування енергоефективності країни.

Європейський експерт наголосив, що ЄС та Уряд України мають тривалу історію співпраці у питаннях енергоефективності. «Чимало стратегічних кроків зроблено Урядом України останнім часом. Важливе завдання – сприяти інвестиціям в енергоефективність на місцевому рівні», – зазначив Пітер Вагнер. За його словами, ЄС співпрацює з Україною за двома напрямками – як активний інвестор енергоефективних проектив та у питаннях розробки відповідного законодавства.

Крім того, Крістіана Хагінедер, директор проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» висловила повну підтримку Уряду ФРН ініціатив України щодо реформи енергоефективності. «Важливі завдання забезпечити високу енергоефективність будівель та прийняти законодавство про прилади обліку. Це важливі умови успішності української реформи енергоефективності», – наголосила вона.

Корисні посилання