Голова облдержадміністрації Андрій Путілов підбив підсумки в роботі з територіальної оборони

18.01.2016 15:19:51
Голова облдержадміністрації Андрій Путілов підбив підсумки в роботі з територіальної оборони

На засіданні Ради оборони, яке відбулося 10 червня на полігоні в селі Микільське в рамках військово-командних вчень Міністерства оборони, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов підбив попередні підсумки роботи, яка була проведена по зміцненню територіальної оборони області.

Які проблеми існують, що вдалося вирішити і зробити, над чим працюємо зараз він розповів членам Ради оборони і журналістам в своїй доповіді.

За словами Андрія Путілова, непорушним правилом стало проведення засідань Ради оборони не рідше одного разу на місяць.
– За 9 місяців ми відвідали всі прикордонні райони області, щоб на власні очі побачити стан справ з охороною кордонів, станом блок постів, контрольно-пропускних пунктів, з розселенням військовослужбовців, – сказав голова облдержадміністрації. – Вперше на Херсонщині в жовтні 2014 року були проведені масштабні навчання для керівників ОДА та голів районів. Зараз в рамках військово-командних навчань, які проводять Збройні Сили, ми проводимо другі такі масштабні навчання. Проходять вони напередодні Дня Росії, який відзначають 12 червня. Наше завдання показати всім жителям області, України, світу, що на Херсонщині є координація органів влади, правоохоронців, військових і прикордонників, що кожен представник влади може володіти зброєю, знає, як діяти в надзвичайних ситуаціях, зможе стати в стрій і очолити територіальну оборону в своїй громаді, якщо нога окупанта ступить на нашу землю.

У всіх районах області створені загони і роти територіальної оборони, куди увійшли як добровольці, так і місцеві активісти, учасники Майдану. На даний момент вони теж пройшли навчання з виїздами на полігони.

З перших днів основним пріоритетом у моїй роботі було забезпечення військовослужбовців, що дислокуються в Херсонській області, організація їх життя в умовах зими, забезпечення дровами. Завдяки координації дій з місцевими органами влади, волонтерами, підприємцями всі гострі проблеми були вирішені.

Досягнуто розуміння з Херсонобленерго, об’єкти та блокпости позачергово і в найкоротші терміни були підключені до електропостачання.

При розміщенні військових підрозділів використовувалися у тому числі і нестандартні підходи.

Як приклад, голова облдержадміністрації навів військову частину в районі Новоолексіївка Генічеського району, яка розташована в залізничних вагонах. На контрольно-пропускних пунктах і блокпостах прикордонники і військовослужбовці розміщені в теплих модульних вагончиках.

Що стосується забезпечення військових, то, за словами Андрія Путілова, був розроблений чіткий механізм реагування на заявки і запити військових підрозділів, координацію вела волонтерська організація на чолі з радником голови облдержадміністрації Ігорем Осауленком.

Щотижня в будівлі обласної адміністрації засідала Рада волонтерів, яка розглядала наявні проблеми, разом із співробітниками обласної адміністрації, керівниками військових підрозділів – «Полісся», Держприкордонслужби, МВС, СБУ, обласного військкомату виробляли шляхи вирішення цих проблем.

Підняв Андрій Путілов питання створення комендатур в області.

– З жовтня 2014 року ми піднімали питання про створення в Херсонській області військових служб правопорядку або комендатури, – сказано в доповіді. – Було направлено близько 10 звернень до Міністерства оборони, вдалося подолати опір і довести необхідність дислокації підрозділів комендатури в прикордонних районах області, де є найбільша дислокація військовослужбовців, а значить і ймовірність правопорушень. У прикордонних районах області питання з виділенням приміщень під розміщення комендатур вирішено в повному обсязі. До останнього часу проблемним залишалося місто Херсон, де не було виділено приміщення. Зараз і ця проблема закрита, йде формування служб правопорядку.

Також, забезпечено виконання інструкцій щодо запровадження низки обмежень у зв’язку з придбанням прикордонними районами Херсонщини статусу контрольованих. У тісному контакті з Держприкордонслужбою керівники районів контролюють вихід маломірних суден у водойми та в морі, контролюють виконання заборони та обмежень на проведення полювання в прикордонних районах.

Щодо ситуації на контрольно-пропускних пунктах з Кримом Андрій Путілов поінформував про наступне: “Проводиться серйозна робота з обладнання контрольно-пропускних пунктів на адміністративному кордоні з Кримом. За ініціативи обласної адміністрації, Генічеської районної адміністрації затверджено Положення Кабінеті Міністрів про правила перетину пунктів пропуску. У районах, де є пункти пропуску, створюються комунальні підприємства, які повинні займатися створенням сервісних зон”.

Прикладом пілотний проект голова облдержадміністрації вважає Генічеський район, де відпрацьовується проект впровадження Електронної черги для великовантажного транспорту, який перетинає адміністративний кордон з анексованим Кримом.

Важливим аспектом діяльності обласної адміністрації та виконавчої влади в районах Андрій Путілов вважає виконання планів з мобілізації. Четверту хвилю область завершила з хорошими показниками в розрізі України. Зараз йде мобілізація військовозобов’язаних за планом п’ятої хвилі.

“На голів районних адміністрацій покладено особисту відповідальність за виконання планів, – сказав голова обласної державної адміністрації. – За результатами четвертої хвилі три голови районних адміністрацій отримали догани за невиконання планів”.

Щотижня ми проводимо оперативні наради з цього питання, вивчаємо проблемні моменти, серед яких необхідність враховувати потреби реального сектору економіки – виробництва, аграріїв – в робочих руках і фахівців. Не можна допустити, щоб економіка була паралізована. Для налагодження ефективної роботи медичних комісій при військкоматах був проведений аналіз висновків. За результатами, ряд керівників медичних комісій були відсторонені від роботи, ряд комісій, де був великий відсоток необгрунтованих списань і визнання непридатними військовозобов’язаних при проведенні перевірок, були розформовані. Ведеться масштабна роз’яснювальна робота серед населення про права, пільги та соціальні гарантії для військовослужбовців. Ведеться робота з Центрами зайнятості по залученню безробітних до служби в Збройних силах.

Що стосується допомоги військовослужбовцям, то, як зазначив Андрій Путілов в своїй доповіді, для роботи з сім’ями загиблих в АТО військовослужбовців за ініціативи обласної адміністрації рішенням сесії обласної ради створено КП «Оберіг», яке очолила вдова загиблого міліціонера Вікторія Вагнєр. На даний момент це єдине подібне підприємство в Україні, аналогів йому немає. Підприємство займається активною роботою з сім’ями загиблих, а також військовослужбовців. Це організація дитячого дозвілля, свят, психологічна допомога сім’ям.

Масштабний проект, що реалізує обласна адміністрація та КП «Оберіг» – це забезпечення безкоштовними земельними ділянками у Генічеському районі 38 сімей загиблих. 9 червня відбулася офіційна презентація цього проекту для сімей загиблих Героїв.

“На виконання Указу Президента України Петра Порошенка про забезпечення супроводу демобілізованих громадян в області проведена масштабна робота, – сказав голова облдержадміністрації. – На Херсонщину повинні повернутися 3780 демобілізованих. На даний момент повернулися вже більше 1,5 тисяч наших Героїв. Обласна адміністрація підтримала створення громадської організації «Ветеранів та учасників бойових дій на Сході України», яка займається допомогою військовослужбовцям і демобілізованим.

Створено Спілку громадських організацій військово-патріотичної спрямованості, яка веде роботу в тому числі щодо забезпечення порядку на вулицях населених пунктів, допомагає армії, займається патріотичним вихованням молоді.

Розроблена і профінансована за рахунок коштів обласного бюджету програма медичного супроводу демобілізованих військовослужбовців. На медичні огляди та реабілітацію виділено 1,8 мільйона гривень.

Ведеться робота з керівниками оздоровчих закладів області щодо безкоштовного оздоровлення дітей військовослужбовців. Близько 200 дітей військовослужбовців навесні відпочили в Івано-Франківській області.

Спільно з обласною Службою зайнятості, обласною міліцією та обласною адміністрацією розроблено проект «Шерифи», який дозволяє працевлаштувати близько 400 демобілізованих, дати їм офіційну зарплату і залучити колишніх військових до патрулювання своїх населених пунктів разом із співробітниками міліції.

Готується підписання Меморандуму про співпрацю з охоронними фірмами, які обслуговують об’єкти комунальної власності та органи влади. Вони в якості соціального навантаження зобов’язуються навчати і працевлаштовувати колишніх військовослужбовців.

На завершення Андрій Путілов зазначив, що Херсонщина рік тому постала перед серйозним викликом. Область через анексію Криму, а потім і в зв’язку з початком воєнних дій на Донбасі, стала мілітаризованою.

– Ми зіткнулися з проблемами не характерними для звичного для нас мирного життя, – акцентував Путілов. – Херсонщина, наші жителі, з честю витримали удар. За всіма опитуваннями наша область є патріотичним центром південно-сходу України. Завдяки злагодженій роботі влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, позиції громадськості нам вдалося зберегти і підтримувати мир і спокій. Будь-які прояви сепаратизму, спроби розгойдати ситуацію в області присікаються на корню. Є взаємодія, є розуміння, за що величезне спасибі всім членам Ради оборони, громадськості, патріотам, журналістам.



Корисні посилання